Organická transplantace vlasů a kmenové buňky řešící vypadávání vlasů


Organická transplantace vlasů s kmenovými buňkami je významná inovace tradiční transplantace vlasů metodou FUE. Transplantace vlasů s využitím kmenových buněk přináší velmi dobré výsledky a naději na nové vlasy i pro ty, kde by běžná transplantace vlasů nemusela vyřešit problém s vypadáváním vlasů.

Medicína se jako každý jiný vědní obor neustále zlepšuje a vyvíjí. Tradiční postupy jsou nahrazovány novými přístupy a inovacemi. U transplantace vlasů jako oboru estetické medicíny tomu není jinak. I dnes velmi rozšířená a moderní FUE metoda transplantace vlasů se neustále vylepšuje. Relativně nové použití nástroje Sapphire Pen, pro tvorbu kanálků pro vlasové štěpy, se dnes stává běžným standardem a vylepšená metoda Sapphire FUE je v moderních vlasových klinikách a nemocnicích brána za běžnou věc.

organická transplantace vlasů

Organická transplantace vlasů – inovace zavedené metody FUE

Jedním z lídrů inovací v estetické medicíně je například turecká klinika Estetik International, která vyvinula Organickou transplantaci vlasů s kmenovými buňkami. Tato inovovaná metoda tak nejen navrátí vlasy do holých míst na hlavě, ale navíc kmenové buňky omlazují pokožku hlavy a podporují uchycení transplantovaných vlasových štěpů a růst vlasů.

Organická transplantace vlasů s kmenovými buňkami je nový postup transplantace vlasů vyvinutý přímo experty z estetické kliniky Estetik International. Průběh transplantace vlasů je víceméně shodný s tradiční transplantací vlasů – tedy odběr vlasových štěpů z dárcovské oblasti a jejich přesun do příjmové oblasti hlavy. Ale hlavní rozdíl a inovace organické transplantace vlasů spočívá v aplikaci speciální směsi obsahující klientovi kmenové buňky.

Kmenové buňky a jejich využití při transplantaci vlasů

Tyto kmenové buňky se získávají z klientovi tukové tkáně. Vytvořená směs obsahující kmenové buňky se pak aplikuje vpichem do pokožky hlavy. Tento „koktejl“ s kmenovými buňkami má velmi pozitivní účinek na životaschopnost a uchycení vlasových štěpů. Příjmová oblast hlavy je tak omlazena a rychleji se regeneruje.

Turecká estetická klinika Estetik

Kmenové buňky jsou v posledních letech středem pozornosti vědců a lékařů, jelikož má velkou schopnost sebeobnovy orgánů a také se podílejí na jejich opravách. Je například vědecky dokázáno, že aplikace kmenových buněk kostní dřeně přináší pacientovi užitek a krvetvorné kmenové buňky se uplatňují při léčbě leukémie, selhání kostní dřeně nebo u poruch imunity a dědičných poruch metabolismu. Kmenové buňky se také využívají při Regenera Activa, která zastavuje nadměrné vypadávání vlasů a podporuje obnovu růstu vlasů.

Zdravé vlasy rostou ze zdravé pokožky

V klinice Estetik International, se kterou ČeskoTurecko spolupracuje, kmenové buňky využívají při transplantaci vlasů. Výzkumy totiž ukazují, že ztráta vlasů je mnohdy způsobena oslabeným zdravím vlasové pokožky. Uchycení a růst transplantovaných vlasů tak velmi ovlivňuje zdraví příjmové oblasti. Proto se v klinice Estetik International nejdříve zaměřují na omlazení a zvýšení vitality příjmové oblasti, aby se v ní transplantované vlasy lépe uchytily a rostly. Kmenové buňky získané z klientovi tukové tkáně se před odběrem štěpů aplikují do příjmové oblasti, což vede k regeneraci buněk a vytvoření vhodného „podloží“ po transplantované vlasové štěpy.

organická transplantace vlasů turecko

Pokud si příjmovou oblast představíte jako půdu a vlasové štěpy jako semínka, tak kmenové buňky jsou hnojivo. Po aplikaci kmenových buněk následuje odběr vlasových štěpů z darovací oblasti a jejich přenesení pomocí Sapphire FUE metody do připravené příjmové oblasti.

Aby chirurg mohl u klasické metody transplantace vlasů pracovat s pokožkou hlavy a vytvořit vlasové kanálky, je nejdříve nutné do ní aplikovat chemický roztok, který ji mírně zduří. Tento chemický roztok je v případě organické transplantace vlasů nahrazen právě výše zmíněným „koktejlem“ kmenových buněk, takže současně usnadňuje práci chirurga a také má příznivý vliv na kvalitu a zdraví příjmové oblasti.

Jedná se o velmi inovativní postup transplantace vlasů a cena organické transplantace vlasů na estetické klinice Estetik International je 3 110 EUR tedy okolo 80 000 Kč. Detailní ceník transplantace vlasů a popis jednotlivých balíčku najdete zde.

Pokud vás o organické transplantaci vlasů zajímá více informací, nebo se na ni chcete rovnou objednat, napište nám na info@ceskoturecko.cz nebo zavolejte na +420 736 177 368.

Napište nám pro konzultaci zdarma

Položky označené * jsou povinné