Organická transplantace vlasů a kmenové buňky řešící vypadávání vlasů


Organická transplantace vlasů s kmenovými buňkami je významná inovace tradiční transplantace vlasů metodou FUE. Transplantace vlasů s využitím kmenových buněk přináší velmi dobré výsledky a naději na nové vlasy i pro ty, kde by běžná transplantace vlasů nemusela vyřešit problém s vypadáváním vlasů.

Medicína se jako každý jiný vědní obor neustále zlepšuje a vyvíjí. Tradiční postupy jsou nahrazovány novými přístupy a inovacemi. U transplantace vlasů jako oboru estetické medicíny tomu není jinak. I dnes velmi rozšířená a moderní FUE metoda transplantace vlasů se neustále vylepšuje. Relativně nové použití nástroje Sapphire Pen, pro tvorbu kanálků pro vlasové štěpy, se dnes stává běžným standardem a vylepšená metoda Sapphire FUE je v moderních vlasových klinikách a nemocnicích brána za běžnou věc.

organická transplantace vlasů

Organická transplantace vlasů – inovace zavedené metody FUE

Jedním z lídrů inovací v estetické medicíně je například turecká klinika Estetik International, která vyvinula Organickou transplantaci vlasů s kmenovými buňkami. Tato inovovaná metoda tak nejen navrátí vlasy do holých míst na hlavě, ale navíc kmenové buňky omlazují pokožku hlavy a podporují uchycení transplantovaných vlasových štěpů a růst vlasů.

Organická transplantace vlasů s kmenovými buňkami je nový postup transplantace vlasů vyvinutý přímo experty z estetické kliniky Estetik International. Průběh transplantace vlasů je víceméně shodný s tradiční transplantací vlasů – tedy odběr vlasových štěpů z dárcovské oblasti a jejich přesun do příjmové oblasti hlavy. Ale hlavní rozdíl a inovace organické transplantace vlasů spočívá v aplikaci speciální směsi obsahující klientovi kmenové buňky.

Kmenové buňky a jejich využití při transplantaci vlasů

Tyto kmenové buňky se získávají z klientovi tukové tkáně. Vytvořená směs obsahující kmenové buňky se pak aplikuje vpichem do pokožky hlavy. Tento “koktejl” s kmenovými buňkami má velmi pozitivní účinek na životaschopnost a uchycení vlasových štěpů. Příjmová oblast hlavy je tak omlazena a rychleji se regeneruje.

Turecká estetická klinika Estetik

Kmenové buňky jsou v posledních letech středem pozornosti vědců a lékařů, jelikož má velkou schopnost sebeobnovy orgánů a také se podílejí na jejich opravách. Je například vědecky dokázáno, že aplikace kmenových buněk kostní dřeně přináší pacientovi užitek a krvetvorné kmenové buňky se uplatňují při léčbě leukémie, selhání kostní dřeně nebo u poruch imunity a dědičných poruch metabolismu. Kmenové buňky se také využívají při Regenera Activa, která zastavuje nadměrné vypadávání vlasů a podporuje obnovu růstu vlasů.

Zdravé vlasy rostou ze zdravé pokožky

V klinice Estetik International, se kterou ČeskoTurecko spolupracuje, kmenové buňky využívají při transplantaci vlasů. Výzkumy totiž ukazují, že ztráta vlasů je mnohdy způsobena oslabeným zdravím vlasové pokožky. Uchycení a růst transplantovaných vlasů tak velmi ovlivňuje zdraví příjmové oblasti. Proto se v klinice Estetik International nejdříve zaměřují na omlazení a zvýšení vitality příjmové oblasti, aby se v ní transplantované vlasy lépe uchytily a rostly. Kmenové buňky získané z klientovi tukové tkáně se před odběrem štěpů aplikují do příjmové oblasti, což vede k regeneraci buněk a vytvoření vhodného “podloží” po transplantované vlasové štěpy.

organická transplantace vlasů turecko

Pokud si příjmovou oblast představíte jako půdu a vlasové štěpy jako semínka, tak kmenové buňky jsou hnojivo. Po aplikaci kmenových buněk následuje odběr vlasových štěpů z darovací oblasti a jejich přenesení pomocí Sapphire FUE metody do připravené příjmové oblasti.

Aby chirurg mohl u klasické metody transplantace vlasů pracovat s pokožkou hlavy a vytvořit vlasové kanálky, je nejdříve nutné do ní aplikovat chemický roztok, který ji mírně zduří. Tento chemický roztok je v případě organické transplantace vlasů nahrazen právě výše zmíněným “koktejlem” kmenových buněk, takže současně usnadňuje práci chirurga a také má příznivý vliv na kvalitu a zdraví příjmové oblasti.

Jedná se o velmi inovativní postup transplantace vlasů. Pokud vás zajímá cena organické transplantace vlasů na estetické klinice Estetik International, tak se podívejte na náš detailní ceník, kde také najdete informace, co je v balíčku transplantace vlasů obsaženo.

Pokud vás o organické transplantaci vlasů zajímá více informací, nebo se na ni chcete rovnou objednat, napište nám na info@ceskoturecko.cz nebo zavolejte na +420 736 177 368.

Reference – Organická transplantace vlasů

Na našem blogu vám také přinášíme reference a ohlasy klientů, kteří se pro organickou transplantaci vlasů rozhodli. Velmi zajímavý je například příběh pana Lukáše, kterému klasická transplantace moc šancí na nové vlasy nedávala, ale díky vyššímu procentu uchycení transplantovaných vlasů v případě Organické transplantace vlasů bylo možné dosáhnout velmi dobrého výsledku i s velmi slabou darovací oblastí.

Pan Pavel také s ostatními sdílí své zkušenosti a osobní vzkaz pro všechny, co nad transplantací vlasů teprve uvažují a nejsou si jisti, jak se správně rozhodnout.

Na blogu také najdete další příběhy našich klientů:

Pokud nevíte, jak začít, podívejte se na kroky, které vedou k transplantaci vlasů, nebo nám napište na info@ceskoturecko.cz či zavolejte na +420736177368 a vše vám rádi vysvětlíme.