Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Transplantace jater v Turecku

Nejčastějším důvodem k transplantaci jater u dospělých je cirhóza jater, která je ve většině případů způsobena virovou žloutenkou Hepatitida B. Játra mohou být darována jak od živých, tak mrtvých dárců. Pokud se jedná o transplantaci jater od živých dárců, jde většinou o členy vlastní rodiny (příbuzní) nebo přátele, kteří nemocnému darují část svých zdravých jater.

Živý dárce jater nemusí být nutně příbuzný, ale jejich krevní skupiny by měly být kompatibilní. Dárce jater musí být zdravý a darovat orgán dobrovolně a nezištně. Samotnou transplantaci orgánu musí také schválit etická komise na základě zaslaných podkladů. Jaké dokumenty jsou potřeba pro transplantaci jater v Turecku vám rádi poskytneme na základě vaší zprávy na info@ceskoturecko.cz

Kolik stojí transplantace jater v Turecku?

Cena transplantace jater od živého dárce v Turecku stojí 80 000 USD, což je asi 1 826 000 Kč. Balíček transplantace jater v Turecku zahrnuje 5 dní hospitalizace na jednotce intenzivní péče (JIP) a 10 dní na pokoji pro příjemce a hospitalizaci asi 7 – 10 dní pro dárce jater.

Balíček transplantace jater v Turecku zahrnuje:

 • Úvodní vyšetření lékařem při příjezdu do nemocnice
 • Běžné předoperační testy včetně rentgenu, snímkování a dalších vyšetření dle potřeb
 • Běžné předoperační a pooperační medikamenty (pouze během pobytu v nemocnici)
 • Pobyt v nemocnici: 5 dní na JIP a max. 10 dnů na běžném nemocničním pokoji pro příjemce orgánu
 • Jedna osoba jako doprovod může být společně na pokoji s příjemcem a jedna osoba také s dárcem. Doprovod nemůže být s pacientem na JIP.
 • Všechny transfery z letiště na hotel a do nemocnice

Cena transplantace jater nezahrnuje:

 • Další neočekávané zákroky a vyšetření, které nejsou uvedeny jako součást balíčku transplantace jater.
 • Balíček transplantace jater obsahuje pouze 1. předoperační vyšetření s 1. dárcem. Pokud bude dárce shledán jako nevhodný a bude potřeba provést další vyšetření pro jiného dárce, cena bude navýšena o 2 500 USD, což je cca 57 000 Kč za dárce.
 • Vyšetření a ošetření od dalších specialistů (například problém s krevním oběhem, vysokým krevním tlakem, cukrovka a jiné). Vyšetření dalšími specialisty bude účtováno nad rámec balíčku pro transplantaci orgánů. Cenu není možné určit dopředu a je pro každého pacienta individuální.
 • Další lékařské zákroky, jako například plazmaferéza (odebrání, léčba a následné navrácení krevní plazmy do krevního oběhu), hemofiltrace (mimotělní oběh), krevní transfuze a další. Tyto zákroky budou účtovány nad rámec balíčku a jejich cenu nelze dopředu určit.
 • Po transplantaci jater pacient musí doživotně užívat léky, které také nejsou součástí balíčku transplantace jater a pacient si je musí hradit sám.

 

Jaké dokumenty jsou potřeba k transplantaci jater v Turecku?

 • Mezi základní dokumenty, které jsou vyžadovány pro transplantaci jater v Turecku patří
 • Rodný list pacienta a dárce orgánů
 • Dokumenty potvrzují příbuzenský vztah pacienta a dárce orgánu
 • Kopie/scan pasu

Pro rozhodnutí etické komise, která musí schválit transplantaci orgánů, jsou také vyžadovány další dokumenty. O jejich přesné podobě vás jako váš partner pro transplantace jater v Turecku budeme informovat a pomůžeme vám s ověřeným překladem dokumentů do turečtiny nebo angličtiny. Stačí, když nám napíšete na info@ceskoturecko.cz, a rádi vám poskytneme kompletní informace.

Pokud vás zajímá více informací o transplantaci jater v Turecku, nebo se chcete zeptat na cokoliv dalšího, napište nám na info@ceskoturecko.cz nebo nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře níže. Rádi vám bezplatně poskytneme více informací v českém jazyce.

Chcete do Turecka za zdravím a krásou? Kontaktujte nás:

Položky označené * jsou povinné