Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Transplantace ledviny v Turecku

Transplantace ledviny je nevyhnutelným řešením pro pacienty, kteří trpí chronickou poruchou funkčnosti ledvin. Pacienti, kteří ztratili funkčnost ledvin z více než 80 %, potřebují hemodialýzu nebo peritoneální dialýzu, což vede k dlouhodobým problémům a snižuje to kvalitu života. Aby mohl být možný návrat pacienta do relativně normálního života, je nutná transplantace ledviny.

Transplantace ledviny může být od mrtvého nebo živého dárce. ČeskoTurecko spolupracuje s předními tureckými nemocnicemi, které provádějí transplantace ledvin pouze od živých dárců.

Jaké jsou základní podmínky transplantace ledvin v Turecku?

 • Dárce orgánů musí být příbuzný s pacientem, a to až do 4. generace
 • Transplantace orgánů musí být povolena českým zastoupením v Turecku
 • Oficiální dokumenty a lékařské zprávy musí být poskytnuty v angličtině nebo turečtině
 • Na manželku nebo manžela bude nahlíženo jako na člena rodiny a příbuzného
 • Nejvhodnější dárci orgánů jsou lidé ve věku 18–50 let, kteří jsou zdraví a neměli v minulosti nějaké závažné onemocnění nebo zranění. Turecké nemocnice před samotnou transplantací orgánů mohou provést předběžné testy a vyšetření.

Všechny výše uvedené dokumenty musí být opatřeny apostilou a soudně přeloženy do turečtiny. ČeskoTurecko v rámci svých služeb, jako expert na Turecko, všem pacientům pomůže s překladem do turečtiny a zajištěním apostily pro požadované dokumenty. Pro více informací nám napište na info@ceskoturecko.cz

Kolik stojí transplantace ledvin v Turecku?

Cena transplantace ledvin v Turecku je 30 000 USD, což je asi okolo 685 000 Kč. Tato cena transplantace ledvin zahrnuje celkové zdravotní vyšetření, laboratorní testy, anesteziologické služby a náklady spojené s přípravou s operačním sálem, léky a zdravotnický materiál, pobyt na nemocničním lůžku.

Cena transplantace orgánů v Turecku dále obsahuje:

 • Předoperační konzultace s chirurgem a vyšetření včetně rentgenu a snímkování
 • Předoperační a pooperační léky a medikaci
 • Jedna osoba jako doprovod může být společně na pokoji s příjemcem orgánu a jedna osoba jako doprovod s dárcem orgánu
 • Všechny transfery z letiště na hotel a do nemocnice
 • Vyjmutí stentu zhruba po 6 týdnech od transplantace

Cena transplantace ledvin nezahrnuje:

 • Hospitalizaci nad uvedených 7 dní pro příjemce orgánů a 3 dni pro dárce orgánů
 • Balíček transplantace ledvin obsahuje pouze 1. předoperační vyšetření s 1. dárcem. Pokud bude dárce shledán jako nevhodný a bude potřeba provést vyšetření pro jiného dárce, cena bude navýšena o 2 500 USD, což je cca 57 000 Kč za dárce.
 • Vyšetření a ošetření od dalších specialistů (například problém s krevním oběhem, vysokým krevním tlakem, cukrovka a jiné). Vyšetření dalšími specialisty bude účtováno nad rámec balíčku pro transplantaci orgánů. Cenu vyšetření není možné určit dopředu a je pro každého pacienta individuální.
 • Další lékařské zákroky, jako například plazmaferéza (odebrání, léčba a následné navrácení krevní plazmy do krevního oběhu), hemofiltrace (mimotělní oběh), krevní transfuze a další. Tyto zákroky budou účtovány nad rámec balíčku a jejich cenu nelze dopředu určit.
 • Další léky, jako je například Valcyte, Prograf, Cellcept a další, také nejsou zahrnuty v ceně transplantace orgánů.

Transplantace ledvin v Turecku však není vhodným řešením pro všechny pacienty a samotné transplantaci předchází důkladné vyšetření a testy. Samotnému zákroku také předchází detailní posuzování a celou transplantaci musí schválit etická komise na základě zaslaných podkladů. Informace, jak přesně probíhá celý proces transplantace a jaké dokumenty jsou přesně potřeba, vám rádi poskytneme, pokud nám napíšete na info@ceskoturecko.cz

Délka hospitalizace příjemce orgánu je asi 7 dní, a dárce orgánu je hospitalizován asi 2-3 dni. Zhruba po 6 týdnech od transplantace je nutná další návštěva nemocnice a odstranění stentu (prostředku, který zajišťuje průchodnost trubicové struktury). Tento pooperační zákrok je v ceně balíčku transplantace ledviny.

Pokud se chcete dozvědět více informací o transplantaci ledvin v Turecku, napište nám na info@ceskoturecko.cz nebo nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře níže. Rádi vám zdarma poskytneme více informací v českém jazyce.

Chcete do Turecka za zdravím a krásou? Kontaktujte nás:

Položky označené * jsou povinné