Transplantace orgánů v zahraničí – Proč jet do Turecka?


Přestože mnoho českých pacientů podstupuje transplantace orgánů automaticky v českých nemocnicích, čím dál více pacientů se také rozhoduje pro transplantace orgánů v zahraničí.

Vede je k tomu zejména dlouhá čekací doba na transplantaci orgánů v České republice a nedostatek dárců orgánů, přestože se ČR pyšní vysokým počtem dárců na 1 milion obyvatel v porovnání s jinými vyspělými státy. Díky moderní medicíně je v současné době možné transplantovat orgány také od živých dárců. Jedná se zejména o transplantace ledvin a transplantace části jater.

Dárci ledvin a jater mohou být jak příbuzní a rodinní příslušníci, tak i dobří přátelé, kteří se rozhodli nezištně a dobrovolně pomoci. Pacienti, kteří nutně potřebují k životu zdravé orgány, však bohužel musí v českých podmínkách čekat v pořadníku a není, kdo by transplantaci provedl.

nemocnice Turecko

ČeskoTurecko, jako spolehlivý partner pro Turecko, pomáhá českým pacientům se zprostředkováním transplantací orgánů v Turecku. ČeskoTurecko také dále pomáhá v Turecku českým pacientům se zprostředkováním transplantace vlasů nebo oční rohovky a dalších lékařských zákroků.

Úspěšnost transplantace orgánů ovlivňuje vedle kompatibility dárce orgánu a příjemce orgánu také úroveň vybavení nemocnice a zkušenost lékařů s transplantacemi orgánů. Turecké nemocnice, se kterými ČeskoTurecko dlouhodobě spolupracuje, jsou vybaveny těmi nejmodernějšími přístroji a disponují zkušenými lékaři. O vysoké úrovni tureckého zdravotnictví se dočtete například zde.

Proč jet na transplantaci orgánů do Turecka?

  • krátké čekací lhůty na operaci
  • zkušení a profesionální lékaři
  • přívětivý personál
  • moderně vybavené nemocnice a pokoje pacientů
  • specializovaná transplantační centra pro zahraniční pacienty
  • dobrá dopravní dostupnost – letecky za 2,5 hodiny z Prahy do Istanbulu
  • časový posun s Tureckem jen 1 hodinu v létě, 2 hodiny v zimě
  • levnější transplantace orgánů než v USA, Německu a dalších západních zemích
  • péče o pacienty jako v 5* hotelu
  • čeští pacienti nepotřebují do Turecka víza
nemocniční pokoj Turecko

Kolik stojí transplantace orgánů v Turecku?

Cena transplantace ledvin v Turecku stojí 30 000 USD, což je asi okolo 685 000 Kč. Cena transplantace jater od živého dárce v Turecku je 80 000 USD, což je asi 1 826 000 Kč.
Co přesně je v ceně transplantace orgánů zahrnuto a co naopak není součástí balíčku se podívejte zde:

Balíčky transplantací orgánů obsahují pouze 1. předoperační vyšetření s 1. dárcem. Pokud bude dárce shledán jako nevhodný a bude potřeba provést vyšetření pro jiného dárce, cena bude navýšena o 2 500 USD, což je cca 57 000 Kč za dárce.

Z důvodu neustálého nedostatku mrtvých dárců orgánů, je nutné transplantovat orgány také od živých dárců. Turecké nemocnice, se kterými ČeskoTurecko aktivně a dlouhodobě spolupracuje, na základě povolení a dohledu Ministerstva zdravotnictví mohou provádět transplantace orgánů od živých dárců.

ČeskoTurecko spolupracuje s těmi nejlepšími tureckými nemocnicemi. Například nemocnice Memorial se může pyšnit titulem A+ nemocnicí a nově postavenou budovou nemocnice. Tato síť soukromých nemocnic také disponuje specializovaným transplantačním centrem.

ČeskoTurecko, jako expert na Turecko, dokáže českým pacientům pomoci s plánováním jejich operací v Turecku, zakoupením letenek, zajištěním ubytování a také s překladem dokumentů do turečtiny a angličtiny. Pokud Vás zajímá více informací o zdravotní péči v Turecku a transplantacích orgánů, napište nám na info@ceskoturecko.cz

Chcete do Turecka za zdravím a krásou? Kontaktujte nás:

Položky označené * jsou povinné