12. Turecký filmový večer – pondělí 7. 11. 2016


ČeskoTurecko pokračuje v organizaci úspěšných filmových večerů, které jsou nejen vítanou společenskou událostí, ale také možností se osobně seznámit s Turky žijícími v České republice a Čechy, kteří se zajímají o Turecko. Filmový večer tedy není jen o vybraném filmu, ale také příležitostí potkat se s česko-tureckými přáteli a možností navázat přátelství nová. Smyslem tohoto nekomerčního projektu je strávit společné chvíle nad vybraným filmem i vzájemně se potkávat a více poznávat.

filmový večerSérie filmových večerů po letní pauze pokračuje a již 12. promítání se bude konat v pondělí 7. listopadu 2016. Bude se promítat turecký film s názvem Organize İşler (anglicky Magic Carpet Ride), jehož režisér je Yılmaz Erdoğan. Tato komedie natočená v roce 2005 bude promítána v tureckém originále s anglickými titulky, takže jsou na akci vítáni všichni diváci a událost není omezena jen na česko-turecké publikum. Místem konání tureckého fimového večeru je Café Kampus, které najdete v ulici Náprstkova 10 na Praze 1. Vstup je zdarma a promítání začíná v 19:00 hodin. Délka filmu je 114 minut.

Aktuální informace o 12. filmovém večeru také můžete sledovat na oficiální facebookové události zde, na facebookové stránce Česko Turecko / ÇekTürk nebo blogu ČeskoTurecko.

filmový večer

ČeskoTurecko poskytuje odborné poradenské služby v oblasti vývozu českých výrobků do Turecka, dovozu zboží z Turecka a zpracování průzkumů trhu. Vedle podpory těchto obchodních aktivit ČeskoTurecko také podporuje kulturní a společenské aktivity. Jedním z nich jsou například bezplatné turecké večery a další česko-turecká setkání. ČeskoTurecko je také mediálním partnerem 5. světového dne Ebru, který se uskuteční od 21. do 27. 11. 2016 v Praze.

ČeskoTurecko také tvoří největší česko-tureckou komunitu s více než 1500 fanoušky facebookové stránky Česko Turecko / ÇekTürk a oba blogy v českém a tureckém jazyce pravidelně navštíví více než 6000 uživatelů za měsíc. Oba weby jsou tak jedinečným zdrojem informací o Turecku v českém jazyce a v turečtině o České republice.

Nenechte si tedy ujít 12. filmový večer v pondělí 7. 11. 2016 od 19:00 hodin v Café Kampus, Náprstkova 10, Praha 1. Vstup zdarma.