Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Zubní implantáty a rekonstrukce chrupu


Zubní implantáty jsou dalším velmi populárním zákrokem, za kterým létají do Turecka pacienti z celého světa. Je to dáno zejména tím, že turecké soukromé kliniky nabízejí vynikající služby za velmi dostupné ceny. Kompletní výměna zubů v Turecku vyjde i s letenkou a ubytováním výrazně levněji než v České republice nebo západní Evropě.

ČeskoTurecko je tu pro vás a vše pro vás detailně naplánuje, abyste byli s průběhem, ale hlavně výsledkem maximálně spokojeni. Stačí, když nám napíšete na info@ceskoturecko.cz nebo zavoláte na +420 736 177 368.

Spolupracujeme s nejlepšími tureckými nemocnicemi a klinikami, takže vám doporučíme nejlepší řešení vašeho problému se zuby nebo s čímkoliv jiným.

turecké nemocnice a estetické kliniky

Co je to zubní implantát a jaké jsou jeho výhody?

Zubní implantát je v podstatě šroub z titanového kovu nebo jiné slitiny, který je stomatologem zaveden přímo do kosti v místě ztraceného zubu nebo zubů. Zubní implantáty slouží jako umělý kořen zubů, na který se dále nasadí korunka nebo zubní můstek. Díky tomu je možné vytvořit snímatelné nebo pevné zubní náhrady. Zubní implantát se používá jak při ztrátě jednoho zubu, tak může sloužit pro připevnění zubní náhrady pro více umělých zubů. Následně pak slouží jako plnohodnotná pevná zubní náhrada.

zubní implantáty zuby náhradní

Korunka je v podstatě náhradní porcelánový zub. V případě rozsáhlejší nebo úplné ztrátě zubů je možné pomocí zubních můstků na implantáty upevnit více zubů. Cílem je, aby zubní náhrady připevněné na implantáty plnily funkci pravých zubů a estetický dojem působil co nejvíce přirozeně.

Zubní implantáty elegantně řeší ztrátu jednoho nebo více zubů. Zubní implantáty se používají při vypadání zubů a navrací přirozenou funkci a vzhled zubů. Zubní implantáty se v poslední době čím dál tím více prosazují jako nejlepší alternativa zubní protézy při ztrátě zubů zejména ve vyšším věku.

Díky nejnovější technologii a pokroku na poli stomatologie je úspěšnost implantátů více než 97 % a zubní implantáty drží v kosti po mnoho let.

Jak probíhá proces zavádění zubních implantátů a osazení zubní náhradou?

zubní implantáty

A) Plánování

Samotnému stomatologickému zákroku předchází detailní plánování a příprava. Stomatolog na základě zaslaných fotografií a rentgenových snímků zhodnotí kvalitu, anatomii a zdraví dásní a čelisti. Na základě těchto informací pak zubní specialista navrhne nejlepší řešení a typ stomatologického zákroku. Tato fáze může být provedena na dálku prostřednictvím ČeskoTurecko.

Stačí, když nám na email info@ceskoturecko.cz pošlete zprávu. S popisem vašeho problému a případně fotografií úst. V nejkratším možném čase vám odpovíme a dořešíme s vámi další detaily. Také vám odpovíme na jakékoliv dotazy.

B) Zavedení implantátu

Zavedení zubního implantátu je fáze, při které se chirurgicky do čelisti zavede titanový zubní implantát. Zavádění zubního implantátu probíhá v lokální anestezii a trvá desítky minut. Tento stomatologický zákrok je podobný jiným zubařským zákrokům (trhání zubu, vrtání a plombování) a nevyžaduje hospitalizaci pacienta. Můžete tedy v Istanbulu strávit jen několik málo dní a stomatologický zákrok spojit také s návštěvou města a místních pamětihodností.

C) Hojení

Následuje proces hojení dásně a pevného usazení zubního implantátu přímo do kosti. Tato fáze vhojení implantátu do kosti trvá podle rozsahu zákroku 2-4 měsíce. Stehy se většinou do 1 týdne od zákroku vstřebají nebo jsou v případě rozsáhlejšího zákroku odstraněny zubařem.

V této fázi je také třeba dbát na zvýšenou zubní hygienu, aby se předešlo zánětům nebo otokům. Výzkumy ukazují, že zejména kouření negativně ovlivňuje uchycení zubního implantátu a zvyšuje riziko infekce a zánětu v okolí implantátu. Po procesu hojení se do Istanbulu vrátíte na další závěrečnou fázi.

D) Osazení zubních implantátů zubní náhradou

Závěrečnou fází je výroba a uchycení keramických zubů nebo můstků s více zuby, které tvoří zubní náhradu. Tento zákrok zas v závislosti na náročnosti ošetření trvá cca 30 minut až několik hodin v případě rozsáhlejšího zákroku. Zubní kliniky, se kterými ČeskoTurecko spolupracuje, využívají nejmodernější stomatologické technologie, mezi které například patří CEREC.

CEREC je revoluční způsob konstrukce zubů. Touto metodou se zhotovují zubní náhrady, které jsou vysoce estetické a barevně stálé. Výsledek je tak působivý a vypadá velmi přirozeně. Metoda CEREC umožňuje zhotovení celokeramických korunek a dalších menších zubních náhrad na počkání.

Jaká je cena zubních implantátů?

Cena zubních implantátů je velmi individuální a záleží na počtu zubních implantátu, provedení stomatologického zákroku a také jeho složitosti. Pro vaši představu cena jednoho zubního implantátu vychází na 500–1000 EUR (13 000 – 26 000 Kč) podle značky. Cena zubní korunky je asi 350 EUR, což je asi 9000 Kč. Tato cena je v rámci balíčku služeb, které již obsahují transfer z letiště na kliniku a hotel, vyšetření a kontrolu lékařem, spotřební a lékařský materiál.

Zákroky provedené v tureckých soukromých klinikách nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou, proto si je musí pacient hradit sám. V případě soukromých klinik můžete očekávat nadstandartní servis a profesionální přístup tureckých lékařů a dalšího zdravotního personálu.

Stomatologické zákroky probíhají v moderně a příjemně vybavených ordinacích a můžete se spolehnout na 100% servis. Nemusí se jednat pouze o zubní implantáty, ale také o bělení zubů a další stomatologické zákroky vedoucí k vašemu krásnému úsměvu.

Pro přesnou individuální cenovou nabídku a více informací nám napište na info@ceskoturecko.cz nebo zavolejte na +420 736 177 368.