90 dnů do 10th ICOLD European Club Symposium 2016 v Antalya


Od 25. října do neděle 30. října 2016 se ve známém tureckém letním letovisku Antalya uskuteční setkání 10th ICOLD European Club Symposium. V tomto městě na březích Středozemního moře tzv. Turecké riviéry se tak na podzim roku 2016 setkají všichni příznivci vodních děl, přehrad a dalších staveb. Tématem podzimního setkání odborníků na tyto stavby bude zejména udržitelný rozvoj vodních přehrad. Mezi další témata, která budou na ICOLD symposiu probírat, dále patří obnova přehrad, jejich financování, dopad přehrad na životní prostředí, změny klimatu a bezprostřední okolí přehrad. Odborníci z celého světa také budou hovořit o bezpečnosti přehrad a dalších vodních děl.

icol turkey 2016 logo

Místem konání 10th ICOLD European Club Symposium bude luxusní hotelový komplex Susesi Convention Center, který například jako jeden z hotelů hostil setkání lídrů G20 v listopadu 2015, kterého se účastnili i Barack Obama, Vladimír Putin nebo kancléřka Angela Merkel. Místo bylo záměrně vybráno v Antalyi v tomto komplexu, aby byla zaručena maximální bezpečnost a hladký průběh celé akce.

Bezpečnost v Turecku je zejména po nedávných atentátech na Atatürkově letišti v Istanbulu a pokusu o vojenský převrat velkým tématem. Ze strachu o své životy se mnoho turistů rozhodlo zrušit svou plánovanou dovolenou v Turecku a hotely tak zejí prázdnotou, což má neblahý vliv na místní ekonomiku Turecka, i když situace není tak vážná, jak se může z médií zdát a jak  jsme o tom informovali v našem předchozím článku s názvem „Aktuální bezpečnostní situace v Turecku a její možný dopad na český byznys“. Bezpečnostní turecké složky však vyvíjejí maximální úsilí, aby předešly jakémukoliv nebezpečí účastníkům. Aktuální  události ve francouzském městě Nice však dokazují, že bezpečno již není nikde na světě a hrozba terorismu je tak v dnešní době všudypřítomná. Toto by však nemělo odradit od cest do destinací, které se staly obětmi útoku teroristů. Pro cestovatele mířící do Turecka tak ČeskoTurecko připravilo pár základních informací o cestě do Turecka:

Těžko byste na světě hledali vhodnější destinaci na konání akce týkající se vodních přehrad. V Turecku se totiž nachází Atatürkova přehrada (turecky Atatürk Barajı), ležící na řece Eufrat na hranicích provincií Adıyamana – Şanlıurfa na jihovýchodě Turecka. Jedná se o největší přehradu s 22 díly na vodním toku a celkem tak tvoří jedno z největších děl na světě. Stavba přehrady začala v roce 1983 a dílo bylo dokončeno v roce 1990. Dnes nese jméno prvního tureckého prezidenta.

Atatürkova přehrada

Atatürkova přehrada – 10th ICOLD European Club Symposium

Jak už u takových akcí bývá zvykem, cílem je zejména sdílení informací a zkušeností, ale 10th ICOLD European Club Symposium je také jedinečnou příležitostí pro prezentaci českých firem, které se podílejí na výstavbě vodních přehrad, nebo do nich dodávají technologie či jsou s nimi jakkoliv jinak spojeny. ČeskoTurecko v České republice exkluzivně zastupuje vybrané turecké veletrhy a výstavy a 10th ICOLD European Club Symposium je právě jednou z akcí, na které společně s tureckým organizátorem pomáhají českým exportérům s jejich přípravou a samotnou účasti na akci.

ČeskoTurecko tak pomáhá českým firmám a potenciálním účastníkům 10th ICOLD European Club Symposium s přihlášením na akci, a to jak v pozici vystavovatele, tak také účastníka sympózia. ČeskoTurecko také pomáhá s komunikací s tureckými organizátory, ale také dokáže zajistit ubytování, letenky, cestovní pojištění, zapůjčení auta, tlumočníky a další služby, které budou čeští účastníci sympózia potřebovat.

Například zde (PDF, 12 MB) najdete ke stažení oficiální informace v angličtině o 10th ICOLD European Club Symposium.

Pro více informací o 10th ICOLD European Club Symposium nebo s konkrétním dotazem se na nás neváhejte obrátit na info@ceskotureko.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře zde.