Beseda: Jak se podniká v Turecku?


Ve středu 2. 4. 2013 se v ICA Centru v Praze uskutečnila beseda s českými podnikateli na téma: Jak se podniká v Turecku. Besedy se účastnili podnikatelé, kteří aktuálně zvažují vstup na perspektivní turecký trh a rádi by se dozvěděli o jeho specifikách a zvláštnostech. Právě o doporučení, jak se chovat při obchodním jednání, čeho se vyvarovat při komunikaci s tureckým obchodním partnerem, nebo naopak, jak si získat jeho náklonnost, hovořili Ece Ergüney a Milan Hnátek.

podnikatelska_beseda_cesko_turecko

Oba řečníci se s ostatními podělili o bohaté zkušenosti s tureckým trhem, které získali během své obchodní činnosti. V úvodu své prezentace představili Turecko a jeho perspektivní obory, dotkli se také problematiky založení společnosti v Turecku a změn, které přinesl nový turecký obchodní zákoník, který začal platit v roce 2012. Nechyběla ani poutavá videa, která účastníky přenesla přímo do země půlměsíce, a na nejnovějších statistických údajích byla ukázána aktuální kondice Turecka.

Milan Hnátek a Ece Ergüney

Milan Hnátek a Ece Ergüney

Ece Ergüney absolvovala magisterský program na univerzitě Universidad Autonoma de Barcelona v oboru mezinárodního obchodu a marketingu a během svého pobytu ve Španělsku také pracovala v obchodním oddělení exportní firmy. Od října 2012 pak pracovala v turecké pobočce americké společnosti Estee Lauder a od srpna 2013 žije v České republice, takže může velmi dobře porovnat české a turecké obchodní prostředí.

Milan Hnátek Turecko také velmi dobře zná, v Istanbulu absolvoval šestiměsíční pracovní stáž v kanceláři zahraničního zastoupení Ministerstva průmyslu a obchodu ČR – CzechTrade. Předtím také v Turecku studoval na Anadolu University v tureckém Eskişehiru.

ICA Centrum je komunitní podnikatelský akcelerátor, který se nachází na pražské Pankráci a slouží jako místo, kde se setkávají podnikatelé a obchodní profesionálové z nejrůznějších oborů. Cílem portálu ČeskoTurecko je českým a tureckým podnikatelům pomáhat s překonáváním překážek ve vzájemném obchodu a umožnit tak rozvíjet ekonomické a společenské vztahy.

ČeskoTurecko – partner pro české podnikakatele

Pokud chcete pomoci s exportem zboží do Turecka či impoztem zboží u Turecka, či hledáte v Turecku jiné obchodní příležitosti, kontaktujte nás na info@ceskoturecko.cz nebo na telefonním čísle +420 736 177 368.

Rádi s obchodem s Tureckem pomůžeme, představíme všechny naše možnosti spolupráce a zodpovíme jakékoliv dotazy.