Česká podnikatelská mise společně s ministrem zemědělství zamířila do Turecka


Ministr zemědělství Marian Jurečka společně se zástupci Hospodářské komory ČR a českými podnikateli zamířil na třídenní podnikatelskou misi do Turecka.

Česká podnikatelksá mise do Turecka

Tato podnikatelská mise v Turecku se uskuteční ve dnech 30. 1. – 1. 2. 2017 a měla by přispět mimo jiné i k vyššímu vývozu hovězího masa do Turecka či dovozu tureckého ovoce do České republiky. České firmy v předloňském roce vyvezly do Turecka živý hovězí dobytek za 866 milionů korun, což byl meziroční nárůst o 640 procent.

Jak jsme již informovali v našem článku z minulého roku, turečtí farmáři v České republice poptávají skot ve velkém a jsou ochotni za něj dobře zaplatit. Export českého skotu do Turecka se tak vyplatí i přes náklady na dopravu. Bohužel čeští zemědělci nejsou schopni tuto enormní poptávku ne vždy uspokojit a v exportu do Turecka je také omezují nezkušenosti s vývozem či předsudky o Turecku, jako muslimské zemi.

Ministr na podnikatelské misi

Českou delegaci na podnikatelské misi do Turecka tvoří zejména firmy působící v oblastech exportu a importu zvířat, reprodukce zvířat, šlechtění skotu, produkce mlékárenských výrobků, ale i přípravků na ochranu rostlin. Celkem 22členná česká delegace odletěla z České republiky v pondělí 30. 1. 2017 po poledni a měla by se vrátit ve středu 1. 2. 2017 večer.

Cíle české mise do Turecka

Na pořadu jednání budou nejrůznější témata a ministr by se měl zúčastnit česko-tureckého podnikatelského fóra, prezentovat své aktivity by měli také zástupci České exportní banky (ČEB) a Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP). Ministr zemědělství a čeští podnikatelé by se měli setkat s tamním ministrem potravinářství, zemědělství a hospodářských zvířat.

ČeskoTurecko, jako organizace spojující české a turecké podnikatele,  obchod mezi Tureckem a Česko republikou dlouhodobě sleduje a má o něm přehled. ČeskoTurecko poskytuje českým a tureckým firmám, profesním organizacím a jednotlivcům profesionální služby zaměřené na podporu exportu a importu, cestování, na dovolenou v Turecku, pomoc při účasti na veletrzích a výstavách, výuku jazyků, tlumočení a překlady dokumentů do turečtiny. Vedle profesionálních služeb také ve volném čase podporujeme kulturní a společenské aktivity (turecké improvizované divadlo, filmové večery, čeští krajané v Istanbulu a další).

istanbul loď

ČeskoTurecko je největší česko-turecká komunita (facebooková stránka ČeskoTurecko má přes 1800 fanoušků). Blogy psané v českém a tureckém jazyce měsíčně navštíví více než 7 000 internetových návštěvníků z České republiky a Turecka. Oba blogy jsou jedinečným informačním kanálem, díky kterému se mohou čeští návštěvníci dozvědět více informací o Turecku a v turečtině turečtí občané o České republice.

Pokud byste měli zájem se seznámit s nabídkou služeb ČeskoTurecko, kontaktujte nás na info@ceskoturecko.cz nebo volejte na +420 736 177 368.

Jestliže se chcete o obchodování s Tureckem dozvědět více, přečtete si některé z našich dalších příspěvků: