České a turecké podnikatelky si zaslouží ocenění!


Když se hovoří o podnikání, snad každý si automaticky vybaví muže ve skvěle padnoucím saku. V podnikatelském kolbišti se však také statečně perou ženy podnikatelky v elegantních kostýmcích. Tyto ženy v pánském podnikatelském prostředí chytře využívají nekonfekční ženské zbraně a krom vlastní firmy dokáží mnohdy ukočírovat i domácnost. Tyto ženy si tak zaslouží velké pozornosti a ocenění, které se jim však v maskulinní společnosti ne vždy dostává.

oceneni_ceskych_podnikatelekPrávě proto byl dne 5 .června 2014 zahájen již sedmý ročník projektu Ocenění Českých Podnikatelek, který podporuje české podnikatelky, oceňuje jejich projekty, inovace, ekonomický růst, osobní přístup, společenský dopad a kultivaci podnikatelského prostředí nejenom v rámci České republiky, ale i v zahraničí.

Do soutěže se může přihlásit každá podnikatelka, která splňuje následující kritéria:

  • pouze česká občanka
  • tato žena je 100% majitelkou společnosti v hodnoceném období
  • její společnost (obchodní společnosti a podnikatelky s podvojným účetnictvím) byla založena nejpozději k 1. lednu 2010
  • její společnost má roční obrat 10 a více milionů

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na galavečeru dne 6. listopadu 2014 v Kongresovém centru Praha. Patronkou projektu je Libuše Šmuclerová, generální ředitelka Ringier Axel Springer CZ.

I turecké podnikatelky se mohou přihlásit do obdobné turecké podnikatelské soutěže. V turečtině se soutěž jmenuje „Kadın Girişimci Yarışması“ a letos se koná její osmý ročník. Podnikatelky se mohou hlásit do konce července 2014 a slavnostní vyhlášení proběhne dne 10. září 2014.turkish_woman_entrepreneur_competitonre_registration