Česko si na fotbalovém Euro 2016 zahraje proti Turecku


UEFA_Euro_2016_Logo_Small_WhiteSlavnostní ceremoniál v Paříži v sobotu 12. prosince 2015 rozhodl o tom, že se na fotbalovém mistrovství ve Franci znovu na trávníků potkají reprezentanti České republiky a Turecka. Česko a Turecko na sebe již narazili během kvalifikace na Euro 2016. První zápas 10. října 2014 česká fotbalová reprezentace v tureckém Istanbulu vyhrála 2:1 a o rok později v pražské Generali aréně nestačila na Turecko a prohrála 0:2. Česká republika již však měla postup na Euro 2016 jistý a postoupila z prvního místa.

Česko proti Turecku

Česko a Turecko se střetnou na Euro 2016 v základní skupině D, ve které bude dále Španělsko a Chorvatsko. Zápas mezi Českou republikou a Tureckem se odehraje dne 16. 6. 2016 ve francouzském městě Lens. Španělsko je obhájce evropského titulu s jedním z nejlepších mužstev současnosti, takže českou reprezentaci čeká velmi těžká základní skupina navíc s vyčerpávajícím cestováním z jihu Francie na sever. O čtyři dny dříve se totiž česká reprezentace střetně v St. Etienne s chorvatskou reprezentací.

Jasným favoritem skupiny je Španělsko, se kterým svěřenci Pavla Vrby začínají své vystoupení na mistrovství Evropy ve fotbale, které se uskuteční ve Francii ve dnech 10. 6. – 10. 7. 2016. Poprvé v historii šampionátu se evropského mistrovství zúčastní 24 týmů, které vzešly z 53 účastníků kvalifikace z osmi skupin po šesti týmech a jedné skupiny s pěti týmy. V minulosti o titul v evropském šampionátu hrálo o 8 týmů méně.

Fotbalová atmosféra na dovolené v Turecku

fotbal_cesko_tureckoČeská reprezentace naopak své poslední utkání skupiny D sehraje právě s Tureckem. V Turecku je fotbal národním sportem a společenským tématem číslo jedna. Můžeme se tedy těšit na velmi atraktivní fotbalové utkání doprovázené bouřlivým fanděním tureckých fanoušků. Pokud jste si své vstupenky na Euro 2016 nepořídili včas, nezbývá nic jiného, než zápas mezi Českou republikou a Tureckem sledovat v televizi. Jelikož Fotbalové Euro bude probíhat v létě, je také docela dost možné, že mnoho českých fanoušků fotbalovou atmosféru zažije přímo na dovolené v Turecku.