Česko : Turecko EURO 2016 – Zápas o všechno


Česká reprezentace se v úterý 21. června 2016 od 21:00 hodin ve francouzském Lens střetne s výběrem turecké reprezentace a bude bojovat o postup do osmifinále na mistrovství Evropy 2016. Oba celky potřebují vyhrát, aby si zajistily 3. příčku ve skupině D, která znamená pokračování v turnaji. Poražený ze vzájemného zápasu Česko : Turecko na turnaji skončí.

Turecku se na turnaji zatím střelecky nedaří a s bilancí 0 bodů a 0 gólů jsou ve skupině D poslední. Skupinu D vede Španělsko, druhé je Chorvatsko, se kterým česká reprezentace remizovala 2:2 a získala tak po dvou vystoupeních na mistrovství Evropy 1 bod.

Arbitrem fotbalového zápasu Česko : Turecko bude skot Collum, jehož civilním povoláním je učitel na střední škole. Čeští reprezentanti již rozhodčího Colluma znají a nemají na něj nejlepší vzpomínky, jelikož vedl zápas proti Islandu, který český tým prohrál 1:2.

Češi Turky znají, ale neradi vzpomínají

Euro 2016 - Zápas Česko : Turecko

Česká reprezentace hraje proti Turecku

Čeští fotbalisté v posledních letech s Tureckem sehráli již několik zápasů a potkali se také během kvalifikace na právě probíhající Euro 2016 ve Francii. Český národní tým vyhrál v Istanbulu 2:1, ale na závěr skupiny se z vítězství radoval turecký tým, který v Praze vyhrál 2:0. Výhodu tedy může být, že čeští reprezentanti turecký tým znají a mají ho dobře nastudovaný.

Turecko je ale těžký a nevypočítatelný fotbalový soupeř a mnoho českých fanoušků má jistě v živé paměti již legendární utkání na Euru 2008, kde Turci dokázali otočit již rozhodnutý zápas a poslat tak Česko z turnaje domů. O tomto strhujícím zápase se také dočtete zde.

Před úterním zápasem Česko : Turecko hraje českému výběru do karet psychická nepohoda tureckého manšaftu a vnitřní rozepře v týmu, který se zatím nedokázal stmelit okolo tureckého trenéra Fatih Terim. Čeští hráči pod vedením trenéra Vrby také nepředvádějí přesvědčivé výkony, ale po remíze s Chorvatskem získali aspoň bod a chuť se o postup porvat.

Fotbalových Eurem žijí nejen čeští fotbalový fanoušci, ale fotbal je pro Turky sport číslo jedna a příslušnost z fotbalovém týmu se dědí z fanouškovské generace na generaci. O tom, co pro Turky fotbal znamená a jaká je jeho stručná historie se dozvíte zde.

Bez ohledu na výsledek bude jistě úterní zápas Česko : Turecko opravdová fotbalová bitva a velké drama až do konce, které si užijí fanoušci obou týmů. Dle kurzu sázkových je střetnutí velice vyrovnané, ale pevně věříme, že čeští lvi se o výsledek poperou a nezaleknou se hráčů s půlměsícem na hrudi.

Lístky na fotbal a hudební koncerty

Pokud jste si lístky na zápas České republiky proti Turecku nezakoupili včas, mnoho šancí vidět živě zápas ve Francie nemáte. Můžete se však podívat do oficiálního Hyundai Czech Fan Park ve Žlutých lázních v Praze a prožít tak dramatické fotbalové momenty společně s českými a tureckými fanoušky. Pro příště si nezapomeňte své vstupenky zakoupit včas například zde. Na těchto stránkách také najdete k prodeji vstupenky na další část evropského fotbalového mistrovství,  také na hudební koncerty a další sportovní události.