ČeskoTurecko je největší česko-tureckou komunitou


ČeskoTurecko se od svého vzniku na konci října 2013 dnes stalo jednoznačně největší česko-tureckou komunitou, která sdružuje nejvíce lidí z obou zemí. Mezinárodní projekt, za kterým stojí mladý česko-turecký pár Milan Hnátek a Ece Ergüney, v sobě spojuje profesionální služby pro podnikatele z České republiky a Turecka, ale také zahrnuje společenské aktivity. Nejedná se tedy o čistě ekonomicky orientovaný servis, ale má i společenský a kulturní přesah. Právě toto spojení podpory podnikatelských subjektů a také kulturně-společenských akcí je unikátní a velkou konkurenční výhodou projektu ČeskoTurecko.

Předností ČeskoTurecko je perfektní znalost místního prostředí a to jak v České republice, tak také v Turecku, kde mají oba partneři osobní vazby a kontakty.

Největší česko-turecká komunita

Uzavřená facebooková skupina ČeskoTurecko, která na začátku června 2015 čítá více než 700 členů, je největší česko-tureckou komunitou a je místem, kde se oba národy spojují. Facebookové stránky internetových portálů ČeskoTurecko.cz a ÇekTürk.com získalo více než 500 like a jejich počet se stále zvyšuje.

Zvyšující návštěvnosti se také těší samotné weby ČeskoTurecko.cz a ÇekTürk.com, kde oba blogy měsíčně navštíví více než 5 000 internetových návštěvníků. Český a turecký blog jsou jedinečnými informačními kanály, přes které mohou firmy a podnikatelé oslovit česky nebo turecky hovořící občany se zájmem o Turecko nebo Českou republiku.

Představitelé ČeskoTurecko se pravidelně účastní významných státních nebo podnikatelských akcí, kde prohlubují a navazují cenné osobní kontakty a vazby. Cílem ČeskoTurecko je spojovat české a turecké podnikatele, ale také obyčejné lidi, kteří mají k České republice nebo Turecku vztah.

Nejen obchod, ale také kultura

Již legendární se také staly pravidelná Setkání ČeskoTurecko a také turecké filmové večery, za jejich organizací stojí Lucie Semanská. Sabina Tučková se zas stará o to, aby se čeští čtenáři o Turecku dozvěděli co nejvíce a poznali ho jinak, než z letoviska v Antalya nebo Alanya. Proto také připravila sérii o zajímavých tureckých městech nebo přednášku, kde Turecko představuje trochu z jiného pohledu.

ČeskoTurecko zároveň spojuje tureckou komunitu žijící v České republice a podporuje turecké improvizované divadlo Prag Türk Tiyatro Kulübü. V neposlední řadě je také ČeskoTurecko partnerem krajanského spolku Čeští krajané v Istanbulu a udržuje s nimi velmi přátelské vztahy.