ČeskoTurecko na konzultaci se zahraničními ekonomickými rady a řediteli zahraničních poboček CzechTrade


Již počtrnácté Svaz průmyslu a dopravy ČR propojil české firmy a exportní instituce. Ve dnech 28. a 29. června 2017 se konalo setkání pro exportéry s ekonomickými rady a řediteli zahraničních poboček CzechTrade v rámci Konference ekonomických radů. Během těchto dvou dnů měly české firmy možnost zkonzultovat svoje obchodní příležitosti s ekonomickými rady a zástupci CzechTrade.

setkání mzv

Tohoto jedinečného setkání se také účastnil Milan Hnátek z ČeskoTurecko a jednal s vedoucím zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu, obchodním radou Erikem Sieglem z Ankary a konzulem Janem Ondřejkou z Generálního konzulátu České republiky v Istanbulu. Hlavní náplní jednání bylo prohloubení vzájemných ekonomických vztahů a obchodních aktivit s Tureckem. Setkání se neslo ve velmi přátelském duchu a přispělo k důležité výměně informací týkajících se česko-tureckých vztahů.

ČeskoTurecko pomáhá českých firmám obchodovat s Tureckem a poskytuje profesionální služby zahrnující mnoho oblastí. Ty jsou zaměřeny zejména na podporu exportu a importu, překlady do turečtiny, tlumočení během obchodního jednání, pojištění pro cizince, pomoc při účasti na veletrzích a výstavách, dovolenou v Turecku, výuku jazyků a další.

Během dvoudenní akce Svazu průmyslu a dopravy ČR na podporu exportu proběhlo celkem 2952 dvacetiminutových schůzek s 162 zahraničními ekonomickými rady a zástupci CzechTrade z 90 zemí světa.