ČeskoTurecko na setkání s ekonomickými diplomaty a vedoucími zahraničních kanceláří


Ve dnech 22. – 24. června 2016 se v pražském Designhotelu ELEPHANT a Hotelu Grandior uskutečnily konzultace s českými ekonomickými diplomaty a vedoucími zahraničních kanceláří CzechTrade. Akce byla pořádána Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) z pověření Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (MPO), Ministerstva zahraničních věcí ČR (MZV) a Ministerstva zemědělství ČR (MZe).

Během konzultací tak měli čeští podnikatelé možnost setkat se s ekonomickými diplomaty a vedoucími kanceláří CzechTrade, kteří pracují na českých úřadech po celém světě. Díky individuálně naplánovaným schůzkám tak s nimi mohli probrat otázky, které je zajímají.

setkani_s_ekonomickymi_diplomaty_001

V rámci rozvíjení dobrých vztahů a udržování kontaktů se setkání s ekonomickými diplomaty účastnili také zástupci ČeskoTurecko. Ti se pravidelně účastní významných státních nebo podnikatelských akcí, kde prohlubují osobní vazby a obchodní kontakty. Během konzultací v  Designhotelu ELEPHANT a Hotelu Grandior se tak například setkali s ekonomickým diplomatem z velvyslanectví v Ankaře, konzulem z obchodněekonomického úseku z českého konzulátu v Istanbulu a ředitelem zahraniční kanceláře CzehTrade v Istanbulu.

Konzultace s českými ekonomickými diplomaty a a vedoucími zahraničních kanceláří se celkem zúčastnilo na 400 osob z 360 firem a 167 konzultujících z řad ekonomických diplomatů a vedoucích kanceláří CzechTrade. Během dvou dnů tak proběhlo bezmála 3000 individuálních schůzek. Při přípravě akce a plánování schůzek organizátoři odeslali přes 900 e-mailů, průměrně vyřídili  61 telefonních hovorů denně a protelefonovali denně průměrně 250 minut.

ČeskoTurecko při poskytování svých služeb českým klientům využívá dokonalou znalost tureckého kulturního a obchodního prostředí, osobní kontakty z nejrůznějších oborů a také jedinečný komunikační kanál, kterým jsou webové stránky ÇekTürk v turečtině a také česky psaný blog ČeskoTurecko, které jsou jedinečným zdrojem informací o České republice v turečtině a o Turecku v českém jazyce. Obě stránky měsíčně navštíví více než 5 000 návštěvníků. Facebookovou stránku ČeskoTurecko / ÇekTürk aktuálně sleduje více než 1 260 fanoušků a jejich počet neustále roste.