ČeskoTurecko se rozrostlo o dalšího člena týmu


Sabka a BosporProjekt ČeskoTurecko se neustále rozvíjí a právě se rozšířil o dalšího člena týmu. Je jím mladá studentka Sabina Tučková z Prahy, která se bude věnovat především společenské rubrice našeho blogu. Sabina Turecko velmi dobře zná a na následujících řádcích o sobě prozradí více.

Jmenuji se Sabina Tučková, je mi 24 let a pocházím z Prahy. Vystudovala jsem bakalářský obor Mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době studuji navazující obor Balkánská, eurasijská a středoevropská studia. V rámci tohoto oboru se specializuji zejména na teritorium Balkánu a Turecka, kam jsem také v září 2014 vyrazila na studijní pobyt Erasmus na Sabancı Universitesi. Sabancı Universitesi je prestižní soukromá univerzita v asijské části Istanbulu, založená významnou rodinou tureckých obchodníků. Rodina Sabancı vlastní většinu v největším průmyslovém a finančním konglomerátu v Turecku – Sabancı Holding, který kontroluje nejvýznamnější společnosti na tureckém trhu.

Své poznatky z mých několika cest do exotických oblastí na hranici Evropy a Asie jsem toužila rozvinout a prohloubit, a proto jsem se rozhodla pro studium moderních dějin, jazyků a vzájemných vztahů v oblasti Balkánu. Po návratu z jihovýchodní Anatolie a severního Iráku jsem se začala více zajímat i o Turecko. Istanbul mi velmi učaroval a rozhodla jsem se, že ho chci prozkoumat důkladněji během svého čtyřměsíčního studijního pobytu, ze kterého jsem se v lednu 2015 vrátila. Jsem ráda, že své zkušenosti a zájmy o tureckou kulturu mohu zúročit právě v rámci projektu ČeskoTurecko.

Během studia v Praze a v Istanbulu na Sabancı Universitesi jsem se naučila základy několika regionálních jazyků – srbštiny, rumunštiny, ruštiny i turečtiny. Kromě studia jsem také získala zkušenosti z oblasti výzkumu trhu během mé několikaleté práce v marketingové agentuře.

Mým největším koníčkem je právě cestování do turismem nedotčených oblastí světa. Cestuji často, ale pokud jsem zrovna v mé rodné Praze, volný čas trávím nejraději experimentováním v kuchyni, u šálku dobré kávy se svými přáteli, v divadle nebo při nejrůznějších sportovních aktivitách v přírodě.