Českým firmám se nabízí možnost stát se dodavatelem turecké automobilky Oyak-Renault


Čtvrtý největší průmyslový podnik Turecka – automobilka Oyak-Renault hledá v České republice dodavatele pro svůj výrobní závod v Burse. Město Bursa leží na severozápadu Turecka jižně od Istanbulu a má více než 2,3 milionu obyvatel.

Zahraniční kancelář CzechTrade v Istanbulu připravuje pro české výrobce dodavatelské fórum, jehož cílem je zalistovat české společnosti jakožto možné oficiální dodavatele pro tuto významnou tureckou automobilku. Českým firmám se tak v Turecku nabízí zajímavá příležitost jak navázat nová obchodní partnerství a najít odbyt pro své výrobky.

Oyak-Renault

Turecká automobilka Oyak-Renault hledá dodavatele zejména ve třech segmentech:

  • Spotřební materiál
  • Náhradní díly
  • OEM

Pro přihlášení na dodavatelské fórum automobilky Oyak-Renault musí české firmy vyplnit krátký dotazník. Tento dotazník je ke stažení na webu zahraniční kanceláře CzechTrade zde. Na webu CzechTrade také najdete další doplňující informace o dodavatelském fóru, které je plánováno na období od 1. 10. 2017 do 10. 12. 2017.

Oyak-Renault

Logo OYAKTurecká automobilka Oyak-Renault, která byla založena ve městě Bursa v roce 1969, v současné době zaměstnává přes 6 700 zaměstnanců a ročně vyrobí okolo 360 000 automobilů a 450 000 motorů. Velká část produkce je určena na export a jen část automobilů míří na turecký trh. Tržby automobilky Oyak-Renault loni dosáhly hodnoty 11,5 mld. TRY (76,5 mld. CZK). Ve výrobním závodu v Burse se vyrábí automobily a jejich části pro modely Clio IV, Clio Sport Tourer, Fluence a Mégane III HB.

Automobilka Oyak-Renault, nebo celým názvem Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, je součástí holdingu OYAK, který v ní vlastní 49 %, a 51 % podílu patří francouzské firmě Renault.

Více informací o turecké automobilce najdete na webových stránkách:

http://www.oyak-renault.com.tr/
https://www.renault.com.tr/renault-kesfet/renault-turkiye.html

Pokud se chcete dozvědět, jaké další příležitosti českých firmám Turecko nabízí, kontaktujte ČeskoTurecko na info@ceskoturecko.cz nebo na telefonním čísle +420 736 177 368. ČeskoTurecko je spolehlivým partnerem českých a tureckých firem a pomáhá jim ve vzájemném obchodu. Výhodou služeb ČeskoTurecko je perfektní znalost tureckého trhu, komunikace v češtině, turečtině a angličtině, síť kontaktů a mezinárodní zkušenosti.