Cesta za novými vlasy krok za krokem. Reálný příklad.


Pokud přemýšlíte nad nastřelením vlasů, jistě vás bude zajímat, jaký je průběh zákroku a jak výsledek transplantace vlasů vypadá s odstupem času. Jelikož se jedná o velmi citlivou věc, mnoho našich klientů se nechce veřejně chlubit tím, že absolvovali transplantaci vlasů, a i když výsledek dopadl fantasticky, nechtějí se vracet do doby, kdy trpěli ztrátou vlasů. O to víc si vážíme každého, kdo se nebojí promluvit veřejně o své zkušenosti a s ostatními se pochlubit svým výsledkem.

Jedním z takových klientů, který se nebojí mluvit o své zkušenosti s transplantací vlasů a chce dodat také odvahu případným zájemcům, je náš klient Rado se Slovenka. Pojďme si tedy společně projít jeho cestu za novými vlasy a podívat se, jaké byly jeho jednotlivé kroky.

První krok k transplantaci vlasů

Každá cesta začíná prvním krokem. Tím bylo, že nám pan Rado napsal v polovině ledna 2023 zprávu na info@ceskoturecko.cz a rovnou přiložil fotografie své hlavy. Doslova nám tehdy napsal:

“Googlim uz dlho a teraz som na 95% rozhodnuty do toho ist, uz len zistujem cez koho to zrealizovat ci na vlastnu past, alebo cez agenturu. Net je plny vselijakych firiem co ponukaju taketo sluzby, ale Vas oslovujem ako prvych, nakolko sa mi najviac pozdavate. Pripajam aj par foto mojho zufalstva na hlave a chcem Vas poprosit o koment popripade nejake to info, ci to ma zmysel sa do toho pustit.”

Fotky před transplantací vlasů

Na základě jeho zaslaných fotografií doktor ohadl, že bude potřeba transplantovat asi 5000 vlasových štěpů a doporučil mu metodu Sapphire FUE. Termín zákroku jsme společně naplánovali na začátek dubna 2023, kdy se mu to také nejvíce hodilo s ohledem na jeho pracovní povinnosti. Jelikož pro každého klienta plánujeme cestu a zákrok individuálně, nemusel se trefit do nějakého vypsaného termínu, ale mohl letět do Turecka, kdy se to hodilo jemu.

Cesta do Turecka za novými vlasy

Letenky si pan Rado vyhledal a koupil na internetu sám. Jako Slovák to měl blíže do Vídně a do Istanbulu přiletěl na letiště SAW v asijské části města. Díky tomu, že se nemusel vázat na nějaký vypsaný termín, vyhledal si letecké spojení, které mu vyhovovalo jak časově, tak i cenově. Let do Istanbulu trval asi 2,5 hod.

Protože se nechtěl trápit svou lámanou angličtinou a němčinou, kromě samotného zákroku jsme mu také zajistili osobní doprovod a tlumočení během transplantace vlasů.

Cesta do Istanbulu na transplantaci vlasů

Průběh transplantace vlasů v Turecku

To jak probíhala samotná transplantace vlasů odpovídá pan Rado svými slovy:

“Klinika bola pekná, moderná a hlavne čistá. Na recepcii ma čakala vysmiata tlmočníčka Monika a domáci vysmiaty personál. Prvý dojem bol veľmi dobrý a to je podľa mňa tiež veľa na úpadok prípadného stresu a strachu. Potom nás vyzdvihol Dr. Kaya a išli sme k nemu do kancelárie na vstupný pohovor a na samotný zákrok.

„Kaya a jeho tím sú veľkí profesionáli a vedia hneď čo pacienti potrebujú vedieť a cítiť, aby nebol strach zo zákroku. Dr. Kaya navrhol linku, čo je veľmi dôležité a profesionálne mi vysvetlil, prečo tak a prečo nie tak. U mňa navrhol linku hneď tak, ako som si ju predstavoval a popísal ako bude zákrok prebiehať. Ja som mal aj fotku s pred 20tich rokov, na ktorej sme sa dobre nasmiali.”

Odběr vlasových štěpů

Odběr vlasových štěpů během transplantace vlasů v Turecku

Odběr vlasových štěpů během transplantace vlasů v Turecku

Po konzultaci s panem doktorem a návrhem vlasové linie se přikročilo k první části transplantace vlasů, kterou je odběr vlasových štěpů. Tu provádí specialistka, která odebírá vlasové štěpy podle určitého vzoru, který zajistí, že dopad na darovací oblast je co nejmenší.

“Cele odoberanie štepov mi pripomínalo taký pocit, ako keď mate zapchaté uši a chrúmete čipsy. Po odobratí štepov, cca po 3h som sa otočil na chrbát a prišla ďalšia anestéza v podobe injekcií do čela tesne pred linku.”

Tvorba vlasových kanálků během metody Sapphire FUE

Další částí transplantace vlasů je tvorba vlasových kanálků, kterou prováděl přímo Dr. Kaya pomocí safírového pera Sapphire Pen.

“Dr. Kaya pripravoval príjmovú oblasť (moju plešinu). Spravil tam 5000 dier. Absolútne som nič necítil a bolo to veľmi rýchle, lebo sme kecali o kade čom a sme sa aj nasmiali. Potom nasledovalo sadenie štepov do pripravených dier a to bolo už úplne bezbolestné.”

Dr. Kaya během transplantace vlasů

Dr. Kaya během transplantace vlasů – tvorba vlasových kanálků

Tlumočení a doprovod na transplantaci vlasů v Istanbulu

Po celou dobu byla po boku pana Rado paní tlumočnice Monika, která v případě potřeby naše klienty na zákrok doprovází. Pomáhá jim jak v komunikaci s tureckým personálem, tak je klientům oporou a díky jejím bohatým zkušenostem odpovídá na zvídavé dotazy klientů. Pokud je potřeba, na odbornější záležitosti se zeptá tureckých kolegů a pana doktora. Jestliže se domluvíte anglicky, není potřeba si za osobní doprovod připlácet, ale klienti, kteří se pro doprovod rozhodli, si jej velmi chválí. Třeba jako pan Rado.

“Tak ja som veľmi šťastný spokojný že som si doplatil aj túto službu. Tlmočníčka Monika, ktorú som mal ja bola úžasná. Inteligentná, vzdelaná a ľudská. Preložila každý môj nádych, bola stále pri mne a kecali sme o všetkom možnom, či už sami spolu alebo s personálom počas zákroku. Ja vôbec neľutujem a chcem každému odporučiť tlmočníka, lebo aj keď sa možno dohovorím po anglicky, je to úplne iné, pokiaľ si to vysvetlia v Turečtine. Ale najväčší benefit tlmočníka je, že vám to ubehne strašne rýchlo, ako keď len ležíte a počítate minúty.”

Komunikace před, během a také po zákroku

Úsměv pana Rado neopouštěl ani po zákroku, když nás pozdravil z hotelu. Během jeho pobytu v Istanbulu jsme byli v průběžném kontaktu přes WhatsApp skupinu, kde je jak Milan Hnátek, tak kolegové z kliniky Dr. Kaya.

Před cestou do Turecka tam klientům posíláme informaci, jak se potkají na letišti s řidičem, který je odveze na hotel. Jsme přes ní v kontaktu také během pobytu v Istanbulu. Tato skupina slouží pro průběžné sledování růstu vlasů a je aktivní také dlouho po transplantaci vlasů.

Klienti do ní posílají své kontrolní fotografie každý den po dobu prvních 10 dní, kdy si myjí každý den hlavu, tak jak jim bylo ukázáno na klinice. Dále kontrolní fotografie klienti posílají 1 měsíc po transplantaci, 4 měsíce po transplantaci, 7 měsíců a 12 měsíců po transplantaci vlasů, kdy se dá hodnotit konečný výsledek zákroku. Díky fotografiím pan doktor vždy zkontroluje, že je vše v pořádku.

Po transplantaci vlasů v Turecku

První den po transplantaci vlasů

Druhý den po zákroku proběhlo první mytí hlavy. Sundali mu bandáž z darovací oblasti, kterou měl přes noc a opatrně mu umyli hlavu.

Pan Rado jel z kliniky rovnou na letiště. Všechny transfery letiště-hotel-klinika jsou v ceně balíčku transplantace vlasů metodou Sapphire FUE. Když jej transfer dovezl na letiště, měl ještě čas si dát před odletem něco k jídlu.

První mytí hlavy po transplantaci vlasů v Istanbulu

První mytí hlavy po transplantaci vlasů

Doma jej pak čekal uvítací výbor. Povšimněte si, že kromě čelenky dostal na klinice také klobouček a na spaní polštářek ve tvaru U. V balíčku transplantace vlasů je vše potřebné také pro pooperační péči, tedy léky, kosmetika atd.

Po transplantaci vlasů v Turecku

Následující dny si klient umývat pravidelně vlasy podle návodu z kliniky. Takto to vypadalo po 10. mytí hlavy. Všechny strupy se zahojily a umyly se také šupinky kůže.

Výsledek transplantace vlasů za 6 měsíců

Samozřejmě, že vás zajímá, jak to vlastně dopadlo a zda ta cesta do Turecka stála za to. Tady je porovnání před a po 6 měsících. Po půl roce od transplantace vlasů byl klient teprve v polovině své cesty, ale i tak je šťastný a doslova nám napsal:

“Po 20tich rokoch si nahmatat vlasy na kutoch je pre mna pocit neskutocny. Ja som neveril ze to takto bude a teraz mam haro a som stastny.”

Výsledek transplantace vlasů za 6 měsíců

Výsledek transplantace vlasů v Turecku za 6 měsíců

Po 6ti měsících cesta nekončí, ale dále pokračuje. Sami posuďte změnu, jak vypadá u pana Rado po roce od transplantace vlasů.

Výsledek transplantace vlasů po 1 roce

Nové vlasy nejsou sprint, ale spíše marathon. Konečný výsledek se dostaví až cca po 12ti měsících.

Výsledek transplantace vlasů za 12 měsíců

Výsledek transplantace vlasů v Turecku za 12 měsíců

Nevěřte tedy reklamám slibujícím nové vlasy za 3 dny a zázraky na počkání. Také je potřeba si uvědomit, že transplantace vlasů je lékařský zákrok a nelze jej vyhrát v soutěži nebo na něj získat slevu, jen proto, že je jaro, podzim nebo Valentýn. Nenaleťte na marketingové triky a dejte si pozor na to, komu svěříte svou hlavu.

Pokud se chcete o transplantaci vlasů dozvědět pravdu bez marketingové omáčky a přehnaných slibů, stáhněte si e-book a sami posuďte, zda je transplantace vlasů vhodný zákrok pro vás a zda vám může pomoci se zbavit mindráků z řídnoucí kštice.

 

Udělejte první krok na cestě za novými vlasy a napište nám jako pan Rado na info@ceskoturecko.cz.

Výsledek po transplantaci vlasů v Turecku

 

Odstartujte svou cestu za novými vlasy. Nebudeme vám slibovat, že díky vlasům bude váš život zalitý sluncem, získáte novou práci nebo lásku. To je na vás. My vám však pomůžeme získat vlasy a jak s nimi a vaším sebevědomím naložíte, je už na vás.

Napište nám nebo zavolejte na +420736177368 pro bezplatnou konzultaci a vykročte tím správným směrem. Také nás sledujte na Instagramu a podívejte se na příběhy našich dalších klientů.

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět
    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.