Co by Turek neudělal?


fez_turecky_kloboukČlánek plný stereotypů a zobecnění o Turcích si můžete přečíst zde. Na každém šprochu, pravdy trochu, ale Turecko je tak obrovská země, že házet všechny Turky do jednoho pytle nejde. Istanbul je v rámci Turecka unikátní město, kde se mísí vliv Evropy a Asie a vytváří jedinečnou atmosféru. Izmir je znám svou otevřeností a svobodomyslností. Naopak například Konya je Mekkou muslimského náboženství a známá pro svou konzervativnost místních obyvatel. Kdo byl v Alanyi nebo v Antalyi vlastně jakoby nebyl ani v Turecku. Východ Turecka nebo pobřeží Černého moře je také úplně jiné Turecko.

Velmi zajímavá je také diskuze pod článkem. Bohužel si stále někteří diskutující našinci pletou Turky s Arabi. Mnozí také znají Turecko jen podle kebabu na nároží nebo z vlastní zkušenosti z turistického letoviska, které však neodráží opravdovou tureckou společnost.

Co by si o Češích například pomysleli mimozemšťané, kdyby navštívili pouze věhlasné Karlovy Vary, nebo se nedostali dále než do historického centra Prahy. A jaký šok by pak utrpěli, kdyby zmínění mimozemšťané přistáli pouze v Sokolově a okolí?

ČeskoTurecko se snaží překonat všechny vzájemné stereotypy a napomoci lepšímu poznání a pochopení obou národů. Věříme, že tato snaha má smysl a přispěje k hlubší kulturní a ekonomické spolupráci.