Čtvrtek patřil Turecku


Ve čtvrtek 4. června 2015 se v Praze konaly hned dvě akce spojené s Tureckem. Tou první akcí byla již avizovaná prezentace naší kolegyně Sabiny Tučkové, která ve své poutavé přednášce představila Turecko trochu jinak, než ho znají Češi z katalogů cestovních kanceláří. Prezentace se konala v prostorách infocentra USE-IT, kde mohou návštěvníci ze všech koutů světa zdarma získat zajímavou mapu Prahy plnou místních doporučení a zákoutích, které znají pouze Pražáci a turisté by je při své návštěvě hlavního města také neměli vynechat.

Prezentace o Turecku

Sabina ve své prezentaci hlavně hovořila o svých zkušenostech s cestováním po Turecku, svém studijním pobytu v rámci programu Erasmus, který absolvovala v Istanbulu a také o turecké kultuře. Všechny přítomné mile překvapila rozmanitost turecké kuchyně a to, že kebab není jen jediná pochutina, jak ji známe z pražské Národní třídy, ale že jídlo je pro Turky jakýsi rituál.

Například v porovnání s českou snídaní, která se většinou skládá pouze z chleba s máslem a kávou, je turecká snídaně úplnou hostinou, plná různých druhů sýrů, oliv, pečiva a dalších delikates. Více se o turecké snídani také dozvíte v článku o česko-turecké snídani ve Stromovce, kde všechny příjemně Sabina překvapila svým kulinářským uměním.

IMG_4067

Prag Türk Tiyatro Kulübü – ochotníci z Turecka

Druhou čtvrteční akcí bylo další představení ochotnické divadelní skupiny Prag Türk Tiyatro Kulübü, které se již tradičně konalo v Café Lajka nedaleko Letenského náměstí. Herecké kvarteto si pro pobavení diváků připravilo nové formy improvizovaných scének a vrcholem byla spontánní narozeninová písnička, kterou si můžete poslechnout v následujícím videu.