Turecko-německý film Kuzu na Febiofestu!


V termínu 19.-27. března bude v Praze probíhat 22. ročník filmového festivalu Febiofest. Festival je určen pro široké publikum a přináší to nejlepší a nejnovější z celého světa. V rámci letošního ročníku bude uvedeno turecko-německé drama Kuzu (Jehně) od režíséra Kutluğa Atamana.

Zde je popis děje z oficiálních stránek festivalu:

Chov ovcí je ve východní Anatolii stejně tradiční, jako je honosná oslava obřízky každého chlapce. Malý Mert má obřízku právě podstoupit a tak se na jeho otce snese i povinnost pohostit rodinu a sousedy. To by nebylo nijak strašné, pokud by Mertův otec nevytloukal bídu nouzí a jeho jediným majetkem nebyly ovce, které na oslavu nehodlá zaříznout. Toho využije Mertova poťouchlá sestra a začne malého chlapce strašit tím, že pokud otec odmítne na oslavu obětovat jehně, bude muset obětovat svého syna. Turecko-německý poetický příběh režiséra Kutluga Atamana o vzájemné lásce, strachu a naději byl uveden i na loňském Berlinale.

Film získal v loňském roce ocenění na Berlinale, na MFF v Chicagu a řadu ocenění na Golden Orange Film Festivalu v Antalyi.

Pokud Vás popis zaujal, doražte do pražského multikina Cinestar Anděl v sobotu 21.3. v 18:45 nebo v neděli 22.3. v 10:30. Vstupenky je možné koupit online nebo na pokladnách Cinestar za 89 Kč. Předprodej už začal a místa ubývají, nezaváhejte.

Snímek bude promítán v původním tureckém znění s českými a anglickými titulky.

Na festivalu Febiofest v Praze bude uvedeno nepřeberné množství filmů uspořádaných do 22 kategorií podle regionu, tématu nebo režiséra. Takže pokud se nechcete jít podívat na tento film, v nabídce si určitě vyberete něco jiného. Z regionu Blízkého východu je na výběr množství izraelských filmů od režiséra Erana Riklise, norsko-kurdský film Dopis králi a několik zajímavých íránských filmů Červená růže, Kontejner lásky a 316.

Festival se následně z Prahy přesune i do 14 krajských měst, kde bude promítat však jen omezený počet filmů.