Festival Exportu 2014: Exportní příležitosti pro české firmy


Ve dnech 18. a 19. června se v pražském Kongresovém centr uskuteční Festival Exportu 2014. Jedná se o informační a kontaktní akci na podporu českého exportu inovací a mezinárodní obchodní spolupráce. Jde teprve o druhý ročník Festival Exportu, ale za svou krátkou historii se již těší velké popularitě a zájmu ze strany firem a návštěvníků.

Mezi cíle festivalu například patří snaha povzbudit exportní aktivitu českých firem a jejich mezinárodní obchodní spolupráce, zvýšit konkurenceschopnost a zvýšit povědomí účastníků o možnostech vzájemné spolupráce v oblasti exportu a zahraničí.

Festival Exportu 2014 by si rozhodně neměly nechat ujít firmy, které zvažují export do zahraničí a chtějí navázat nové kontakty. Součástí programu budou také přednášky s podrobnými teritoriálními informacemi o různých světových destinacích. Více informací o Festivalu Exportu se dozvíte zde.

Také zástupci ČeskoTurecko jsou připraveni pomoci českým firmám s obchodováním s Tureckem. Prvním krokem při vstupu na turecký trh je provedení detailní analýzy oboru, trendy, identifikace konkurence, potenciál a možná rizika a příležitosti trhu. Dalším krokem je navázání kontaktu s tureckým partnerem, nebo založení dceřiné firmy české společnosti. Profesionální konzultanti z ČeskoTurecko jsou připraveni českým firmám pomoci v každé fázi jejich podnikání a zejména díky osobním vazbám a síti kontaktů mohou českým firmám nabídnout prověřené obchodní partnery a profesionální experty v rozmanitých oborech.