Istanbul a Praha nejlepšími kongresovými destinacemi roku 2014


kongresna_zvezda_velik_0_1422972765_300x210_ftIstanbul a Praha se řadí dlouhodobě mezi populární destinace, které přitahují zahraniční turisty. Istanbul se například stal pro rok 2014 třetí nejoblíbenější turistickou destinací (viz článek zde). Praha za uplynulý rok překonala magickou hranici šesti milionů návštěvníků.

Je tu ještě jedna věc, která obě města spojuje. Istanbul i Praha se umístila na předních příčkách v žebříčku Kongresových destinacích v regionu střední a jihovýchodní Evropy a získaly tak kongresovou hvězdu s označením „Best Meetings Star Award“.

Istanbul se umístil na prvním místě a Praha zaujímá druhé místo. Třetí místo získal Dubrovník.

Obě města jsou si vědomi výhod, které městům z kongresové turistiky vyplývají a v jejich strategiích tak tato oblast zaujímá důležitou položku. Výkonný manažer Istanbulské kongresové a turistické kanceláře k ocenění řekl: „Istanbul se dnes řadí mezi top deset kongresových a setkávacích destinací a nabízí unikátní a vzrušující místa. Město nabízí možnost hostit každý typ události od malých schůzek až po jednání pro 30 tisíc lidí, ať už se jedná o firemní či volnočasové akce.“ Praha se umístila na prvním místě v loňském roce, a dobré jméno v kongresové turistice potvrzuje i to, že se stala hostitelskou destinací pro kongres samotné Mezinárodní kongresové asociace, který proběhne v roce 2017.

Již na začátku února mohl Istanbul ukázat, že si ocenění magazínu Kongres zaslouží. Turecko se stalo pro rok 2015 předsednickým státem skupiny států G20, a do města se sjeli nejen vrcholní představitelé těchto států, ale také zástupci mnoha mezinárodních organizací.

Turkish Deputy Prime Minister Babacan speaks during G20 finance ministers and central bank governors meetingCenu Kongresové hvězdy uděluje slovinský magazín Kongres, který se zaměřuje na kongresovou turistiku v regionu střední a jihovýchodní Evropy. V rámci hodnocení je zohledněno několik kritérií, mezi které patří například přírodní a kulturní faktory, marketingová komunikace, všeobecná a transportní infrastruktura či turistická infrastruktura.

Cena je udělována každý rok a letos se hodnotilo celkem 45 destinací.