Istanbul je třetí nejoblíbenější evropskou destinací


istanbul_logoNení žádným tajemstvím, že Istanbul, potažmo celé Turecko, se stává nejen pro české turisty jednou z nejoblíbenějších exotickou destinací. To ostatně potvrzuje i průzkum MasterCard’s Target Cities Index, ve kterém se turecká metropole v žebříčku nejpopulárnějších evropských destinací pro rok 2014 umístila na třetím místě. Pomyslnou zlatou medaili bere Londýn, na stříbrném stupínku následuje Paříž.

Zatímco v roce 2013 si našlo cestu do Istanbulu zhruba 9,87 milionů cestujících, letos se očekává více než 11,6 milionů turistů z celého světa. A pokud si Istanbul u návštěvníků udrží svoji oblíbenost, v roce 2016 na druhém místě vystřídá Paříž. Tomu napomáhá i fakt, že Istanbul se již popáté za sebou stal nejnavštěvovanější destinací na světě co do tempa ročního růstu příjezdů zahraničních turistů.

V roce 2010 byl Istanbul vyhlášen Evropským hlavním městem kultury a celý rok žil kulturou a uměním. Na propagační video k této události se můžete podívat pod článkem. Istanbulem také v rychlosti prolétnete v reklamě od Turkish Airlines, která je k vidění zde. O své lásce k  Istanbulu se také v tomto rozhovoru rozpovídal, nositel Nobelovy ceny za literaturu, Orhan Pamuk.