Istanbul United: Tip na páteční večer


Na emotivní filmový dokument Istanbul United plný pouliční vřavy se můžete zdarma přijít podívat do Dejvického divadla v pátek 8. prosince 2017. Projekce začíná v 20:00 hod. Více informací najdete zde a oficiální událost na Facebooku zde.

Fotbalový dokument – Istanbul United

Promítání filmu Istanbul United, které proběhne v pátek 8. prosince 2017 v Dejvickém divadle, se také bude účastnit režisér snímku pan Farid Eslam a beseda s ním bude následovat projekci po snímku. Film trvá asi 1 hodinu a 24 minut. Diváci také tento snímek z fotbalového prostředí a istanbulských protestů v roce 2013 mohli shlédnout v roce 2014 na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary, kde byl také uveden. Pan Farid Eslam se narodil v roce 1977 v Německu a vyrůstal v okolí Frankfurtu. Po střední škole se přestěhoval do Prahy, kde vystudoval FAMU. Pan Farid Eslam se v současné době věnuje převážně dokumentární tvorbě, ale má také zkušenosti s natáčení videoklipů a reklam.

istanbul unitedIstanbulské fotbalové kluby

Zatímco Praha je rozdělena na dva fotbalové tábory, na sparťanský a slávistický, v Istanbulu můžete dokonce narazit na tři odvěké fotbalové rivaly – Galatasaray, Fenerbahce a Beşiktaş. Každý istanbulský klub má nespočet oddaných fanoušků, které ruku v ruce spojuje nepopsatelně silná nevraživost ke dvěma zbylým soupeřům.

Až rok 2013, kdy vypukly masové proti renovaci Taksimského náměstí, se situace blesku rychle změnila. Celonárodní projev mířený vůči tamější politické špičce přinesl to, co jen málokdo očekával. Do čela průvodu se totiž postavila jádra všech tří istanbulských celků. Spojí na nakonec lídři fotbalových ultras vůbec poprvé, aby bojovali za společnou věc? Nejen to poodkryje nový dokumentární snímek, který se současně zamýšlí na mentalitou fotbalových fanatiků a Turků obecně.

Istanbul United – ukázka z filmu

Už samotné video ukázky z filmu vtáhnou diváka do ostré fandovské vřavy.

Čeští fotbalisté a fanoušci změřili své síly s těmi tureckými ve vzájemných zápasech o postup na fotbalové Euro 2016. Zde naleznete více informací o vzájemných zápasech a zde si přečtete o nejslavnějším česko-tureckém fotbalovém zápase posledních let.