Jaký je rozdíl mezi FUE a DHI transplantací vlasů?


Narazili jste na internetu na různé metody transplantací vlasů, lidově „nastřelování vlasů“, a nevíte, jaký je mezi nimi rozdíl? Jste tu správně a v tomto článku vám vysvětlíme, jaký je rozdíl mezi FUE a DHI metodou transplantace vlasů.

Místo hledání informací na internetu se zeptejte odborníků a nechte si poradit. Transplantace vlasů je lékařský zákrok a jako takový musí být proveden zkušeným specialistou. Lékař také zhodnotí, zda je u vás transplantace vlasů možná, kolik bude vlasových štěpů potřeba a jakou metodu je nejlepší zvolit.

Napište nám na info@ceskoturecko.cz a pošlete nám své fotky a mi už pro vás zařídíme zbytek. Každý případ je jiný a vždy individuálně posuzován. My jsme pro vás spojka mezi vámi a tureckými klinikami a nemocnicemi, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.

Rozdíl mezi FUE a DHI

Hlavní rozdíl mezi FUE a DHI metodou transplantace vlasů je způsob, jaký jsou do příjmové oblasti vsazovány odebrané vlasové štěpy. U metody FUE jsou vlasové štěpy vkládány do skalpelem Sapphire Pen vytvořených kanálků. U metody DHI jsou odebrané vlasové štepy implantovány rovnou do pokožky pomocí nástroje Choi Pen bez tvorby kanálků.

Předtím, než si vysvětlíme, jak vlastně vlasová transplantace metodou FUE a DHI probíhá, je důležité si ujasnit základní odborné pojmy.

Co je to vlasový štěp?

Vlasový štěp se nazývá část živé tkáně v okolí vlasových folikul (vlasových kořínků), která je chirurgicky přenesena z jednoho místa na druhé. Vlasové štěpy jsou odebrány z darovací oblasti a přeneseny do příjmové oblasti. Jeden vlasový štěp tvoří 1-3 vlasové cibulky. Darovací oblast se nejčastěji nachází v týlní oblasti. Příjmová oblast je prořídlá část pokožky hlavy, kam jsou vlasové štěpy transplantovány (nejčastěji to bývá kolečko, ustupující kouty nebo čelo).

FUE a DHI Vlasové štěpy transplantace vlasů

Jak probíhá odběr vlasových štěpů u FUE a DHI?

Odběr vlasových štěpů probíhá u FUE a DHI stejně, a to pomocí speciálního nástroje, který se anglicky nazývá „puncher“ nebo „micro-motor“. Odběr štěpů probíhá tak, že se okolo vlasového lůžka „vykrojí“ miniaturní kolečko. Průměr ostří nástroje je asi 0,6 mm – 0,75 mm podle typu vlasů klienta. Vzniklé mikrojizvičky se po odběru vlasových štěpů časem zacelí a pouhým okem jsou těžko rozpoznatelné. Odebrané vlasové štěpy se sbírají a ukládají do Petriho misek se speciálním fyziologickým roztokem, který zachová jejich vitalitu.

FUE a DHI odběr vlasových štěpů transplantace vlasů Turecko cena

Tvorba kanálků pro FUE transplantaci vlasů

FUE je zkratka anglických slov Follicular Unit Extraction a znamená Extrakce folikulárních jednotek. FUE je nejrozšířenější a nejpoužívanější metoda transplantace vlasů. FUE je také nejvíce vhodná metoda transplantace vlasů pro zejména mužské vypadávání vlasů.

Odebrané (extrahované) vlasové štěpy je následně vkládají do vytvořených vlasových kanálků. Pro tvorbu vlasových kanálků se ve všech kvalitních klinikách a nemocnicích používá speciální skalpel zvaný Sapphire Pen. Tento velmi ostrý nástroj má místo kovového ostří safírové sklíčko, které dokáže vytvořit velmi přesný kanálek pro vlasový štěp.

Ostří nástroje Sapphire Pen také při každém řezu do pokožky kanálek mírně uzavře, takže nevznikají otvory, ale opravdu jen přesné kanálky, do kterých se následně vloží vlasový štěp. Použití nástroje Sapphire Pen umožňuje chirurgovi vytvoření kanálku v požadovaném směru podle přirozeného růstu klientových vlasů. Konečný výsledek transplantace vlasů tak vypadá naprosto přirozeně.

Dříve se pro tvorbu „dírek“ pro vlasové štěpy používaly jiné skalpely a ostré nástroje, ale od těch se již dávno upustilo. Bohužel se v rámci konkurenčního boje najdou zařízení, která použití Sapphire Pen propagují jako nějakou konkurenční výhodu. Přitom je použití Sapphire Pen u moderních zařízeních běžným standardem. Tato propagace jen ukazuje na fakt, že s inovacemi přicházejí pozdě, když až teď vyzdvihují jako přednost něco, co je již dávno běžné.

Maximální počet vlasových štěpů, který je možné transplantovat během jednoho zákroku, vždy závisí na každém pacientovi individuálně podle vydatnosti jeho dárcovské oblasti. Maximální počet štěpů u metody FUE je asi 5000–5500 štěpů během jednoho zákroku. Výhodou metody FUE je, že je možné ji použít i pro klienty 3-7 Nordwood stupnice plešatosti.

Transplantace vlasů pomocí DHI metody

DHI je zkratka anglických slov Direct Hair Implantation a znamená Přímá implantace vlasů. Při DHI je extrakce vlasových štěpů stejná jako u FUE metody, ale čím se obě tyto metody od sebe liší, je implantace vlasových štěpů do pokožky.

Pro vlasovou transplantaci metodou DHI se používá speciální nástroj nazývaný Choi Pen. Do Choi Pen se vloží štěp a jeden po druhém se implantují přímo do příjmové oblasti. Nejsou tedy předtím vytvářeny kanálky pro štěpy, ale jakoby „dutou jehlou“ je štěp „vpíchnut“ do pokožky. DHI je většinou časově náročnější a vyžaduje zručný personál, který má s touto metodou praktické zkušenosti a umí ji.

Pro koho je DHI metoda?

Metoda DHI je většinou doporučována klientům mladším 35 let, jelikož v tomto věku není ztráta vlasů tak značná a úspěšnost transplantace vlasů je větší. DHI je lepší pro klienty, kteří potřebují jen zahustit stávající vlasy a není nutné transplantovat tolik vlasových štěpů. Metodou DHI je možné řešit řídnutí vlasů pro stupeň 1-3 podle Nordwood škály (NW).

Maximální počet štěpů u DHI je asi 2500–3500 štěpů během jednoho zákroku. Pokud je tedy nutné transplantovat více vlasových štěpů, je nutné zvolit metodu FUE.

Zejména v posledních letech se dělá okolo DHI transplantace vlasů marketingová aura. Na metodě DHI je velmi lákavá představa, že je možné ji provést bez stříhání vlasů v příjmové oblasti. Velmi chytře to tak tedy hraje na strunu jedné z nejčastějších obav klientů, že je nutné při transplantaci ostříhat vlasy. Transplantace vlasů bez stříhání se tak mnohem lépe prodává. Ve skutečnosti však ani metoda DHI není úplně bez stříhání. Je totiž nutné v každém případě ostříhat darovací oblast, aby bylo možné odebrat vlasové štěpy.

Metoda DHI není všespásná a má také svá omezení, mezi které hlavně patří maximální počet vlasových štěpů a vhodnost jen pro některé typy řídnutí vlasů: 1-3 podle Nordwood skály.

Úspěšnost vlasové transplantace

Co se týče úspěšnosti, tak je u DHI a FUE zhruba stejná. Je nutné si uvědomit, že počet doporučených štěpů se může lišit klinika od kliniky. Velmi záleží na vydatnosti dárcovské oblasti a síle vlasů. Přesný počet transplantovaných vlasů je možné určit až na základě osobní prohlídky lékařem. Úspěšnost vlasové transplantace také velice ovlivňuje zdravotní stav klienta, jeho životospráva, genetická výbava a další faktory.

Jaký je rozdíl hustoty transplantovaných vlasů mezi FUE a DHI?

DHI může být vhodnější pro někoho, kdo požaduje hustější transplantované vlasy na poměrně relativně malé ploše. Metodou DHI je možné transplantovat až 70-90 vlasových štěpů na 1 cm2. U metody FUE je hustota transplantovaných asi 50-60 štěpů na 1 cm2. Tato hustota vlasů u metody FUE je však dostatečná pro přirozeně vypadající výsledek transplantace vlasů. Metodou FUE se dá také zakrýt větší lysá plocha hlavy a lépe na ní rozprostřít vlasové štěpy.

Jaká je cena transplantace vlasů metodou FUE a DHI?

Obecně se dá říct, že transplantace vlasů DHI je z důvodu své pracnosti o něco dražší než metoda FUE. Na podrobný ceník transplantace vlasů se můžete podívat zde: Cena transplantace vlasů

Je lepší FUE nebo DHI?

Je velmi obtížné říct, zda je lepší metoda FUE nebo DHI. Je to velmi individuální a jen lékař dokáže zhodnotit vhodnost té či oné metody transplantace vlasů pro každého individuálně. Mezi nejpopulárnější a nejpoužívanější metody transplantace vlasů patří jednoznačně FUE. Nelze však říct, zda je lepší FUE nebo DHI, jelikož obě metody mají své výhody a smysl.

Věříme, že po přečtení našeho článku jsou vám již rozdíly mezi FUE a DHI metodou transplantace vlasů jasné, ale pokud by vás přesto cokoliv o transplantaci vlasů zajímalo, neváhejte nám napsat na info@ceskoturecko.cz nebo zavolat na +420 736 177 368. Jsme tu pro vás a vždy k dispozici.

Také nás můžete sledovat na Facebooku, Instagramu nebo se podívat na naše populární videa na YouTube nejen o transplantacích vlasů.

    Napište nám pro konzultaci zdarma, ozveme se zpět
    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná.