Nejkrásnějšími místy Turecka na festivalu Kolem světa v Praze


20141007_112958

kráter vyhaslé sopky Nemrut

Pokud vás už také nebaví každodenní rutina a toužíte se přenést do exotičtějších krajin Orientu, přijďte už za čtyři dny na přednášku v rámci festivalu Kolem světa. Pod názvem Turecké hory – aneb divokým Kurdistánem se však skrývá mnohem víc. Na své si přijdou jak milovníci horské turistiky, tak obdivovatelé místní kultury a městského ruchu.

Snímky doprovázené vyprávěním učitele, průvodce a instruktora Davida Hainalla vás zavedou do oblíbených hor Kačkaru a do krásné přírody okolo slaného jezera Van, tedy do srdce Kurdistánu, o kterém jsme psali v jednom z předchozích příspěvků. Nebude chybět ani výstup na bájný Ararat. Pokud se zajímáte o dávné civilizace, určitě přijďte také, vyprávět se bude i o Kappadokii se všemi jejími podzemními městy, jeskyněmi a zajímavými přírodními útvary z pískovce. A samozřejmě nakonec nebude chybět ani živoucí město na Bosporu – Istanbul.

kap

Kappadokie

Přijďte tedy v sobotu 14. března 2015 v 17.30 do Národního domu na Smíchově na Praze 5 a přesuňte se alespoň na hodinu do krásné přírody Turecka.

IMG_20140911_092844

Modrá mešita, Istanbul

Vstupné na jeden den je 400 Kč (online 350 Kč) a můžete samozřejmě jít na více přednášek. Festival Kolem světa probíhá i v neděli a vstupné na oba dny je 600 Kč (online 550 Kč). Součástí festivalu je i bohatý doprovodný program v podobě hudby, tance a workshopů pro děti i dospělé.

 

Pokud však máte do Prahy daleko, podobnou přednášku s názvem Turecký Kurdistán od severu na jih (pohoří Kačkar a okolí jezera Van) si můžete poslechnout 23. dubna od 18.30 v brněnském Klubu cestovatelů v podání Petry Pokorné.