Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Letenky Praha – Istanbul a do celého světa


ČeskoTurecko spolupracuje s českým letenkovým vyhledávačem Kiwi.com, který prostřednictvím svého unikátního algoritmu vyhledává a spojuje aerolinie, které mezi sebou běžně nespolupracují. Kiwi.com tak umožňuje vyhledání leteckého spojení jak klasických aerolinek, tak zejména nízkonákladových leteckých společností a umožňuje vyhledání, rezervaci a koupi levných letenek. Výhody vyhledávače Kiwi.com, tak oceníte zejména při plánování složitější kombinace letů různých leteckých společností.

Pokud hledáte levné letenky Praha – Istanbul, nebo letenky do jiné destinace, můžete využít náš online vyhledávací formulář.

Aktuálně z Prahy do Istanbulu létají dvě letecké společnosti – státní turecké aerolinky – Turkish Airlines a soukromá nízkonákladová letecká společnost Pegasus Airlines. Obě letecké společnosti odlétají z Prahy z Terminálu 1 (odlety mimo schengenský prostor) Další letecké společnosti létají do Turecka z jiných evropských měst, jako je třeba Vídeň, Berlín, Frankfurt, Drážďany a další. Zkuste tedy vyhledat odlety také z jiných měst, kde mohou být ceny letenek mnohem zajímavější, než z Prahy.

letenky praha istanbul

Turkish Airlines míří z Prahy na Atatürkovo letiště, které je v evropské části Istanbulu a poměrně blízko centra. Naopak nízkonákladová letecká společnost Pegasus Airlines létá z Prahy na vzdálenější istanbulské letiště Sabiha Gökçen, které leží v asijské části asi 40 km od Kadıköy, je 12 km vzdálené od železniční stanice Pendik a na náměstí Taksim je to z letiště asi 50 km.

Jak se dostat z obou letišť do centra Istanbulu se dozvíte v našem článku: Jak letět do Turecka a dostat se z letiště do centra Istanbulu.