Limon a Oli – Rodinka, jako ta vaše


Limon a Oli (v tureckém originále Limon ile Zeytin) jsou kreslené dobrodružné příběhy dvou nerozlučných kamarádů holčičky Limon a kluka Oli. Oba se musí vypořádat s nástrahy dětství, školy a sousedů. Limon je miláček rodiny – milá a hodná dceruška, která se vždy dobře rozmýšlí, nežli cokoliv udělá. Zato Oli je rošťák a jako kamarád od vedle rád Limon škádlí. Táta Bubs (turecky Babişko) vše bere s nadhledem, a přestože to tak na první pohled nevypadá, miluje svou manželku May (turecky Çıtçıt) a celou rodinu. Maminka May zvládá více věcí najednou a je pravou matkou rodu. May by chtěla od svého muže Bubs více romantiky, ale je spokojená s tím, co má. Tato povedená rodinka je přesně jako vy a prožívá podobné radosti a strasti.

Limon a Oli

Autorem kreslených komiksových minipříběhů a vtipů je turecký karikaturista Salih Memecan, který se narodil v roce 1952 v Giresum a díky Fulbright programu studoval v USA. Tyto minipříběhy Limon a Oli jsou denně od roku 1991 vydávány největšími tureckými novinami Sahah pod tureckým jménem Sizinkiler. V roce 2015 byl z těchto minipříběhů vytvořen 3D animovaný seriál Limon a Oli, který byl vysílán na kanálu Disney Junior v střední a východní Evropě, včetně Polska, Rumunska a v dalších zemích. Celkem se seriál Limon a Oli objevil v 111 státech světa.Limon a Oli

ČeskoTurecko exkluzivně v České republice zastupuje agenturu, která nabízí k prodeji komerční licence týkajících se příběhů Limon a Oli.

Jedná se zejména o:

  • Archiv více než 7000 kreslených gagů, proužků, vtipů a minipříběhů Sizinkiler
  • Knihy, komiksy, dárkové knihy a dokonce i kuchařky s příběhy Limon a Oli
  • 3D Animovaný seriál Limon a Oli pro děti od 5 do 8 let
  • Další licencované brandované a merchandise výrobky: trička, mikiny, hrníčky a další

ČeskoTurecko má již s prodejem práv a licencí zkušenosti. V současné době například spolupracuje s českou firmou Albatros Media na prodeji anglicky psaných knih v Turecku:

ČeskoTurecko je profesionální partner českých firem a pomáhá jim obchodovat s Tureckem.

Pokud máte zájem se dozvědět o možnosti spolupráce a nákupu licencí na Limon a Oli, napište nám na info@ceskoturecko, nebo volejte +420 736 177 368