Mariánské Lázně jen na víkend je málo


Tento víkend jsme navštívili naše přátele v Mariánských Lázních, kteří zde provozují skvělé ubytování Marienbad Apartment.

Mají nově zrekonstruované pokoje ve více než stoletém domě Villa Nizza v samém srdci Mariánských Lázní na Hlavní třídě naproti sousoší monarchů. Přijeli jsme sem na prodloužený relax víkend „zkolaudovat pokoje“ a hlavně se po delší době zase potkat a užít si společné chvíle v lázeňském městě.

Mariánské lázně Marienbad Apartment

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou druhé největší lázně v České republice. Město Mariánské Lázně s 13 500 obyvateli bylo oficiálně založeno v roce 1808 v rozsáhlých bažinách a lázeňství je zde provozováno od roku 1818 – tedy více než 200 let. Mariánky, jak se městu hovorově říká, jsou vyhledávány pacienty z celého světa, ale díky blízkosti německých hranic tu narazíte zejména na německé lázeňské hosty. Ti sem míří za léčivými minerálními prameny, které léčí nemoci ledvin a močových cest s plynovými injekcemi, které prokrvují pokožku a mají blahodárné účinky na pohybové ústrojí.

Aby lázeňské procedury měly léčivé účinky, je nutné být v lázních minimálně 2 a nejlépe 3 týdny. My jsme se však do Mariánských Lázní přijeli jen na víkend, a jelikož se nám tu moc líbilo, určitě se k přátelům do Marienbad Apartment přijedeme ubytovat na delší dobu, aby se na nás mohly projevit magické účinky mariánskolázeňských pramenů.

Mariánské lázně Kolonáda

Ubytování v Marienbad Apartment v domě Villa Nizza

Dům Villa Nizza, ve kterém se nacházejí apartmány Marienbad Apartment, má zajímavou historii. Budova byla postavena v roce 1880 a sloužila jako hotel. Následně byla v roce 1908 přistavena dvě patra. Dům zdobí sousoší Herakla a Hebe na pravé straně a sochy Fortuny a Plúta na levé straně. Dům se nachází ve středu města na místě, kterému mariánskolázeňstí také říkají “u hodin”, neboť se historicky vždy na tomto místě nacházely hodiny. Toto místo tak vždy sloužilo k setkávání.

Mariánské lázně Marienbad Apartment Accommodation

Do Mariánských Lázní jsme se sjeli z Prahy a z Plzně v pátek večer. Někdo přijel autem, ale většina z nás přijela pohodlným vlakem z Prahy. V sobotu jsme se prošli po městě a ochutnali místní Křížový a Rudolfův minerální pramen, ale nejvíce nám chutnal Karolínin pramen, který tolik nepáchne po sirovodíku. V neděli jsme si pak udělali odpolední procházku po naučné stezce Kladské rašeliny asi 12 km od centra Mariánských lázní.

Mariánské lázně

Pokud si také chcete odpočinout od ruchu velkoměsta a načerpat novou energii, přijeďte se podívat do Mariánských Lázní. Můžete se ubytovat právě v Marienbad Apartment našich přátel a jistě se vám tam bude líbit jako nám. Na apartmánech Marienbad Apartment je skvělé, že si je můžete zarezervovat jako samostatné pokoje pro 2 až 4 osoby, ale díky průchozím dveřím jsou skvělé také pro partu přátel, jako jsme byli my! Pokud vám to časové možnosti dovolí, zůstaňte v Mariánkách déle než na víkend, nebudete litovat!

Kladská rašelina Mariánské lázně