Martin Pecina: Honorární konzul Turecké republiky


Honorárním konzulem Turecka se stal bývalý ministr vnitra Martin Pecina. Nový turecký honorární konzulát v České republice, který je spravován soukromou firmou pana Peciny byl otevřen na konci dubna 2014 ve Frýdku-Místku.

Pan Martin Pecina, absolvent ostravské Vysoké školy báňské z tohoto města v Moravskoslezském kraji pochází a má k němu velice blízko. Frýdek-Místek leží na obou březích řeky Ostravice asi 17 km jižně od Ostravy a má 58 000 obyvatel.

Honorární konzul je diplomatická čestná funkce. Honorární konzulové zastupují stát v místě svého působení čestně a oproti běžným konzulům tuto funkci i většinou přijímají bezplatně. Honorární konzulové nejsou ve smyslu mezinárodního práva diplomaty, které chrání například absolutní imunita. Honorární konzul, na rozdíl od běžného konzula nemá konzulární výsady a jeho pravomoci jsou omezené.

ČeskoTurecko poskytuje českým a tureckým občanům profesionální služby a do jisté míry tak supluje funkci honorárních konzulů.

Navíc ČeskoTurecko tvoří největší česko-tureckou komunitu a facebooková stránka ČeskoTurecko / ÇekTürk má přes 2100 fanoušků. Blogové příspěvky psané v českém a tureckém jazyce měsíčně navštíví více než 7 000 internetových návštěvníků z České republiky a Turecka. Tyto jedinečné informační kanály nemá žádná jiná česko-turecká organizace a činní tak z ČeskoTurecko jedinečného partnera. O tom, jak důležité je mít v Turecku spolehlivého partnera se dozvíte v článku zde.

Další jedinečnou výhodou ČeskoTurecko, kterou nemají čeští honorární konzulové zastupující Turecko v České republice, je vedle češtiny také komunikace v tureckém jazyce. To, že lidé z ČeskoTurecko jsou také tureckými rodilými mluvčími velmi pomáhá při řešení situací a v komunikaci s tureckými partnery.

Hlavní důvody proč spolupracovat s ČeskoTurecko:

  • Hovoří česky i turecky
  • Má osobní kontakty v České republice a Turecku
  • Poskytuje komplexní služby

Pokud se chcete dozvědět další důvody, proč při svých aktivitách s Tureckem spolupracovat s ČeskoTurecko, klikněte zde.

Služby ČeskoTurecko jsou zaměřeny zejména na podporu exportu a importu, cestování a dovolenou v Turecku, pomoc při účasti na veletrzích a výstavách, výuku jazyků, tlumočení a překlady dokumentů do turečtiny. Vedle profesionálních služeb, také ČeskoTurecko podporuje kulturní a společenské aktivity (turecké improvizované divadlo, filmové večery, čeští krajané v Istanbulu a další).

Pokud byste rádi využili profesionálních služeb ČeskoTurecko, neváhejte nás kontaktovat na info@ceskoturecko.cz nebo +420 736 177 368.