Metropole na dvou kontinentech v dnešním Connect the World


Britská novinářka Becky Anderson, která je tváří mezinárodní televize CNN, se ve svém pořadu Connect the World tentokráte zaměří na turecké největší město Istanbul. Nový díl tohoto pořadu bude k vidění dnes 23. července 2014 v 17:00 hodin českého času a v 18:00 hodin tureckého času.

Becky již několik dní na svém blogu přináší videoreportáže o Istanbulu a osobnostech, které zde žijí nebo zde nějakou dobu působily. Jednou z nich je například mladá umělecká spisovatelka a editorka Hande Oynar, která v reportáži představuje uměleckou tvář asijské části Istanbulu nedaleko vlakového nádraží Haydarpaşa.


Z Istanbulu se po více než 12 letech do Hong Kongu stěhuje známý reportér Ivan Watson, který z Istanbulu informoval svět o protivládních protestech v červnu roku 2013. Tyto protesty byly iniciovány rozhodnutím místní vlády pokácet stromy v známém parku Gezi a postavit místo nich kopii Osmanských kasáren spolu s obchodním domem. Protesty byly tvrdě potlačeny tureckou policií a malá poklidná manifestace rázem přerostla v celonárodní demonstrace a projev nesouhlasu s vládnoucí garniturou. Ivan v krátké osobní videotour hodnotí svůj pobyt v Istanbulu a představuje město, které mu bylo po více než desetiletí domovem.


V tomto anglicky psaném článku Ivan Watson podrobně shrnuje svůj pobyt v Istanbulu a hodnotí uplynulou dekádu, kterou v této pulsující metropoli prožil.

Nejnovější díl pořadu Connect the World reportérky Becky Anderson můžete sledovat dnes 23. července 2014 v 17:00 hod. českého času na televizní stanici CNN International.