Mezinárodní fotosoutěž – Czech/Turkish Photograph Exchange 2014


Letní dovolená je časem odpočinku, ale také příležitostí k zajímavým fotografickým úlovkům. Během léta každý správný cestovatel nebo turista nafotí moře fotek, aby se jimi mohl kochat po návratu z dovolené a nebo blízkým zprostředkovat zážitky z cest.

Najdou se fakt i tací vášniví fotografové, kteří se svými fotografiemi vyjadřují doslova jako malíř svým obrazem. Právě pro tyto vášnivé fotografy ČeskoTurecko.cz ve spolupráci se spolkem Krajané Istanbul spoluorganizují mezinárodní fotosoutěž Czech/Turkish Photograph Exchange 2014.

Mezinárodní soutěž má dvě tématické kategorie:

  1. Jak se žije… Co vám na nové domovině přijde divné, směšné, šokující, zábavné, krásné, okouzlující, prostě jiné? Jak vidíte život “domorodců” nebo jak se žije vám?
  2. Kulturní dědictví, příroda a památky, jak je vidím já… Zeptejte se Googlu na Karlův most nebo Modrou mešitu a zaplaví vás profesionální fotografie z turistických portálů. Naše soutěž je ale zejména pro amatéry, a tak, co nás zajímá, je hlavně váš osobitý pohled.

Do fotografické soutěže se mnou přihlásit čeští a slovenští krajané v Turecku a turečtí krajané žijící v České republice.

Uzávěrka je 30. září 2014 a své fotoúlovky můžete posílat na emailovou adresu: info@krajaneistanbul.cz. Předtím si však detailně přečtěte pravidla, která najdete v češtině a turečtině na webových stránkách soutěže.