Mezinárodní projekt ČeskoTurecko slaví druhé narozeniny


Přesně v den založení Turecké republiky dne 29. října 1923 a den po oslavách vzniku Československa 28. října 1918 vznikl 29. října 2013 také česko-turecký projekt ČeskoTurecko. Co se z počátku zdálo jen jako příjemná záliba, se brzy stalo prací na plný úvazek.

Druhý rok fungování mezinárodního projektu ČeskoTurecko se nesl v duchu rozšiřování portfolia služeb, zdokonalování stávajících a navazování nových obchodních partnerství. Pro ČeskoTurecko jsou typické nejen profesionální služby pro české a turecké podnikatele, ale výjimečností ČeskoTurecko je hlavně spojení obchodních aktivit s podporou aktivit kulturních a společenských.

ceskoturecko_2_roky

Turecké filmové večery a improvizované divadlo

Nejvýraznějším projektem v tomto smyslu jsou pravidelné turecké filmové večery, za kterými stojí koordinátorka Lucie Semanská, a které se těší vzrůstající popularitě. Členové ČeskoTurecko také byli svědky formování tureckého improvizovaného divadla Prag Türk Tiyatro Kulübü a jejich prvních veřejných představeních.

ceskoturecko_filmovy_vecer

Za projektem ČeskoTurecko stojí česko-turecký pár Milan Hnátek a Ece Ergüney. Oba mladí podnikatelé mají zahraniční pracovní zkušenosti a orientují se ve světovém dění a ekonomice. Milan Hnátek například absolvoval pracovní stáž v zahraniční kanceláři CzechTrade v Istanbulu a mimo jiné byl také spoluautorem publikace Turecká energetika: Analýza příležitostí pro český byznys. Zakladatelé Milan Hnátek a Ece Ergüney se také v druhém roce fungování projektu účastnili několika podnikatelských setkáních, kde na půdě ministerstev nebo hospodářských komor pomáhali propojovat české a turecké podnikatele.

ceskoturecko_forum_milan_hnatek

ČeskoTurecko je největší česko-turecká komunita

Aktivity ČeskoTurecko se nadále rozrůstají a na začátku června 2015 se ČeskoTurecko stalo největší česko-tureckou komunitou, když uzavřená skupina ČeskoTurecko přesáhla počtu 700 členů a stránku ČeskoTurecko / ÇekTürk sledovalo více než 500 lidí. Dnes na konci října 2015 uzavřená facebooková skupina ČeskoTurecko čítá více než 740 členů a stránku ČeskoTurecko / ÇekTürk sleduje skoro 700 uživatelů.

Česko v Turecku a Turecko v Česku

Cílem ČeskoTurecko je být mostem mezi Českou republikou, spojovat oba národy a v českém a tureckém jazyce informovat o obou zemích, aby se podařilo překonat kulturní nebo jazykové rozdíly. K tomu také například přispěla série článků Sabiny Tučkové, která poutavými články představila jednotlivá turecké města.

ČeskoTurecko nezapomíná také na české krajany v Istanbulu a na blogu, který je jedinečným informačním kanálem pro všechny, kteří se zajímají o Turecko, přineslo několik zajímavých reportáží o české stopě v Turecku.

Česky a turecky psané blogy měsíčně navštíví více než 5 000 internetových návštěvníků a návštěvnost neustále roste. Česko-turecký projekt ČeskoTurecko také roste díky neskonalé pozitivní energii, kterou do něj vkládají členové komunity, oba zakladatelé a všichni lidé, se kterými spolupracují. Za dva roky se ČeskoTurecko stalo výrazným hráčem v česko-tureckých vztazích, které jsou založeny na vzájemné důvěře, férovém jednání, dlouhodobém partnerství a vysokém pracovnímu nasazení.

Náplní třetího roku fungování projektu ČeskoTurecko bude pokračování úspěšné spolupráce s českými a mezinárodními firmami, organizace a podpora kulturních aktivit a také rozšiřování portfolia služeb a pokračování vytváření pozitivního povědomí o České republice v Turecku a o zemi půlměsíce v České republice.