MladiInfo ČR: Stáže, dobrovolnictví a studium v Česku i zahraničí


Jedním z hlavních cílů ČeskoTurecko je propojovat nadšené lidi plné energie, kteří mají rádi cestování, poznávání jiných kultur a zajímají se nejen o sebe, ale také své okolí. Abychom tyto cíle mohli naplňovat navazujeme spolupráci s podobně zaměřenými organizacemi. Přesně takovou organizací je například server Mladiinfo.cz.

Stránky Mladiinfo.cz nabízí na jednom místě přehled nejrůznějších nabídek a příležitostí nejen pro mladé z oblasti stáží, studia, neformálního vzdělávání, dobrovolnictví a cestování. Fungují od roku 2011 a spravuje je občanské sdružení Mladiinfo ČR, součást evropské sítě Mladiinfo International. „Organizace Mladiinfo ČR je sdružením nadšenců z celé České republiky, kteří mají nějaké zkušenosti s tématy, kterým se věnujeme a chtějí je šířit a předávat dál,“ vysvětluje předsedkyně sdružení Markéta Nešporová.

Každý den se na Mladiinfo.cz objevují nové nabídky stipendií, stáží a dobrovolnických pozic. Mladiinfo ČR také upozorňuje na zajímavé akce, jako jsou festivaly, přednášky a koncerty – zkrátka na všechno, co vám pomůže rozšířit si obzory a naučit se něco nového. „Vzdělávání není jen o tom sedět v lavici a něco se biflovat. Nejvíc se člověk stejně naučí během cestování, samotné činnosti nebo na praktické stáži. Chceme, aby se lidé z Česka dozvídali o zajímavých nabídkách na národní i mezinárodní úrovni a nebáli se jich využívat“, doplňuje jedna z členek sdružení.

Portál nabízí také seznam užitečných odkazů na organizace věnující se tématům dobrovolnictví, studia, vzdělávání, stáží a cestování, a to v Česku i za hranicemi. Využít také můžete poradenství. Členové Mladiinfo ČR vám rádi pomohou prostřednictvím e-mailové komunikace.

Organizace Mladiinfo se zapojuje také do projektů na národní i evropské úrovni. Díky finanční podpoře z programu Erasmus plus či dříve Mládež v akci umožňuje mladým lidem vycestovat na krátkodobou výměnu mládeže či dlouhodobou Evropskou dobrovolnou službu. Jak dodává koordinátorky Evropské dobrovolné služby: „Mladiinfo má akreditaci vysílající a koordinující organizace. Naším prostřednictvím je tedy možné vyjet do některé ze zemí Evropské unie či dalších partnerských zemí. Dobrovolníci mají hrazené veškeré náklady a dostávají také kapesné, program je tedy ideální cestou k získání nových zkušeností v zahraničí.“