Návštěvu ČeskoTurecko v turecké firmě METE Plastik přivítaly české vlajky


Ece Ergüney a Milan Hnátek z česko-tureckého projektu ČeskoTurecko pravidelně navštěvují Turecko, aby se zde také setkali s tureckými podnikateli, prohloubili vzájemné česko-turecké obchodní vztahy a v místě koordinovali aktivity českých firem obchodujících s Tureckem.

Jedna taková podnikatelská návštěva ČeskoTurecko ve čtvrtek 23. 2. 2017 například mířila do výrobní turecké firmy Mete Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (METE Plastik) v Istanbulu. Zástupci ČeskoTurecko osobně navštívili výrobní prostory a sídlo firmy v průmyslové zóně Istanbul Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi.

ČeskoTurecko v turecké firmě

Českou delegaci přivítala členka představenstva Pelin Karadeniz a na počest významné zahraniční návštěvy byla na stěžni vztyčena česká vlajka, která se objevila i na jednacím stolu.

Návštěva METE Plastic

Turecká firma METE Plastik byla založena v roce 1982 panem Omerem Karadeniz společně s jeho bratry a otcem. Počátky jejich podnikání v plastikářském odvětví se však datují již od šedesátých let minulého století. Název podniku METE Plastik vychází ze jména hunského vojevůdce a vládce a má symbolizovat velikost. Značka Prima, pod kterou rodinný podnik část svých výrobků vyrábí, čerpá z italštiny a znamená, že podnik chce být prvním ve svém oboru a lídrem inovací.

Sortiment výrobků společnosti METE Plastik se postupně vyvíjel a rozšiřoval, v současnosti firma METE Plastik hlavně vyrábí:

  • plastový zahradní a reklamní nábytek
  • sedačky a sedadla pro stadiony
  • plastové obaly na potraviny

plastový nábytek METE Plastik

Společnost METE Plastik má v současné době zhruba 100 zaměstnanců, několik oddělení, které zahrnují výrobu, marketing, domácí a zahraniční prodej, personální oddělení a další. Turecká firma METE Plastik také splňuje certifikáty kvality a bezpečnosti ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001 a další.

sedačky stadion

Turecká firma METE Plastik se také pravidelně účastní mezinárodních výstav a veletrhů, kde prezentuje své výrobky. S firmou METE Plastik se tak mohou české firmy například více seznámit na veletrhu interpack, který se koná od 4. do 10. května 2017 v německém Düsseldorfu.

V Turecku existuje mnoho firem vyrábějících plastové výrobky a mohou se s nimi setkat i spotřebitelé v České republice. Může se jednat o už zmíněný plastový zahradní nábytek, sedačky pro stadiony či plastové obaly na potraviny, ale také plastový obalový materiál, plastové dózy a plastové tašky. Pokud byste se chtěli dozvědět více informací o turecké společnosti METE Plastik či jiných plastových výrobcích z Turecka, neváhejte se obrátit na ČeskoTurecko: info@ceskoturecko.cz

Turecká firma METE Plastik

ČeskoTurecko v rámci svých profesionálních služeb napomáhá vzájemné komunikaci mezi Českou republikou a Tureckem. ČeskoTurecko je lídrem česko-tureckých obchodních a kulturních vztahů a poskytuje profesionální služby českým a tureckým firmám, profesním organizacím a jednotlivcům. Služby jsou zaměřeny zejména na podporu exportu a importu, cestování a dovolenou v Turecku a České republice, vzdělávání (studium v České republice na vysokých školách, jazykové kurzy), tlumočení a překlady dokumentů do turečtiny a vízové poradenství.

10 důvodů proč na tureckém trhu spolupracovat s ČeskoTurecko