Nenechte si ujít přípravné basketbalové utkání Česko vs. Turecko


Basketbalový národní tým mužů se ve středu 16. 8. 2017 utká v přípravném utkání s výběrem Turecka. Česká reprezentace odehraje s tureckou reprezentací přípravné utkání na evropský šampionát EuroBasket 2017.

Logo Česko Turecko BasketPřestože je jedná jen o přípravné utkání, bude je jednat o velmi atraktivní zápas a do Prahy přijedou zvučná jména tureckých reprezentantů, jako je například Ersan Ilyasova či Semih Erden, která jsou dobře známá z EuroLeague či NBA. Vstupenky jsou ještě v online prodeji a jejich cena začíná na 250 Kč, ale místa se rychle zaplňují.

Turečtí basketbaloví reprezentanti jsou vícemistři světa z roku 2010 z domácí půdy a tradičně patří k favoritům všech velkých mezinárodních basketbalových turnajů. V Turecku se basketbal těší společně s fotbalem velké popularitě a je jedním z nejpopulárnějších tureckých sportů. O tom, jak si v Turecku stojí fotbal, se například dozvíte v našem článku: Fotbal je v Turecku národním sportem číslo jedna.

Turecko v Evropské lize v basketbalu

Turkish Airlines EuroleagueO populárnosti basketbalu v Turecku také svědčí fakt, že sponsorem Evropské ligy v basketbalu jsou Turkish Airlines a daly ji jméno Turkish Airlines EuroLeague. Letošním vítězem Evropské ligy v basketbalu je turecký Fenerbahçe Istanbul, ve kterém také například hraje český profesionální hráč Jan Veselý.

Basketbalový tým Fenerbahçe Istanbul se také stal letošním vítězem turecké ligy Basketbol Süper Ligi.

Další přípravný zápas na šampionát EuroBasket 2017 odehraje česká basketbalová reprezentace s Finskem o dva dny později v pátek 18. 8. 2017. Obě utkání se uskuteční ve sportovní hale Královka v Praze. Basketbalové utkání s Tureckem začíná v 17:00 hodin a s výběrem Finska v 18:15 hodin.

Přípravné zápasy:

16. 8. 2017 – Česká Republika – Turecko od 17:00 Praha, hala Královka
18. 8. 2017 – Česká republika – Finsko od 18:15 Praha, hala Královka

Evropské basketbalové mistrovství

EuroBasket 2017 je Evropské basketbalové mistrovství. EuroBasket 2017 budou od 31. 8. do 17. 9. 2017 hostit čtyři města Helsinki, Tel Aviv, Cluj-Napoca a Istanbul.

Česká reprezentace na EuroBasket 2017

Logo EuroBasket 2017Česká reprezentace je ve skupině C společně s tradičně silnými týmy Španělska, Chorvatska a také Rumunska, Maďarska a Černé hory. Na evropském šampionátu budou čeští reprezentanti obhajovat historické 7. místo z roku 2015.

Z každé ze čtyř základních skupin postupují čtyři nejlepší týmy do osmifinále, které se hraje v Istanbulu. Vítězové osmifinále postupují do čtvrtfinále, pro poražené turnaj končí. Týmy ze skupiny A půjdou v osmifinále křížem na týmy ze skupiny B (9. 9. 2017), týmy ze skupiny C na týmy ze skupiny D (10. 9. 2017). Čtvrtfinále jsou na programu 12. a 13. 9. 2017.

Více informací o EuroBasket 2017 se dozvíte na oficiálních stránkách turnaje zde a také na stránkách České basketbalové federace zde.