Páteční večer patří fotbalu


Euro 2016 – kvalifikace

V pátek 10. října 2014 čeká českou fotbalovou reprezentaci druhý kvalifikační zápas o účast na evropském šampionátu v roce 2016. V cestě tentokrát bude stát houževnaté Turecko. Oba fotbalové celky vstoupily do kvalifikace zcela rozdílně. Zatímco čeští fotbalisté překvapivě porazili silné Nizozemsko, které na nedávném Mistrovství světa skončilo na výborném třetím místě, Turci si naopak z Islandu přivezli osudnou porážku v podobě 0:3. Ostře sledované utkání je pro obě fotbalové reprezentace takřka klíčové v boji o druhé místo, které zaručuje přímou vstupenku na evropský šampionát, který bude hostit Francie.

Turecko se fotbalově trápí

Turecko stále čeká na výraznější fotbalový úspěch, vždyť na posledním evropském turnaji se objevilo v roce 2008, shodou okolností v základní skupině s Českou republikou. Podle bookmakerů je mírným favoritem právě Turecko s kurzem na vítězství domácích 1 ku 2.10, na výhru české reprezentace si lze vsadit s kurzem 1 ku 3.60. Zápas začíná ve 20:45 a živě ho odvysílá ČT 4 Sport.

Závěrem si připomeňme jednu z nejpamátnějších fotbalových bitev mezi Českem a Tureckem, která se odehrála v roce 2008 na evropském šampionátu v Rakousku a Švýcarsku.

http://youtu.be/kkODcGAaiMk

Pražská odveta Česko : Turecko

Odvetný zápas mezi Českou republikou a Tureckem se odehraje 10. října 2015 na pražské Letné v Generali Aréně. Zápas začíná v 20:45 hodin. Více se o tureckém fotbalu a tomto zápasu dozvíte zde. Samotné Mistrovství Evropy ve fotbale 2016 (Euro 2016) proběhne ve Francii od 10. června do 10. července 2016 a poprvé v historii šampionátu se jej zúčastní 24 týmů. O účast na šampionátu se však musí Česko nejprve poprat ve skupině A s Tureckem, Nizozemskem, Islandem, Lotyšskem a Kazachstánem. Přehled všech kvalifikačních skupin najdete zde.