Pegasus ještě nezačal létat a již vyvolal rozruch


Naše zpráva o tom, že největší turecký nízkonákladový letecký dopravce Pegasus Airlines opravdu začne létat z Istanbulu do Prahy, vyvolala na internetu opravdový rozruch a pozdvižení. Pegasus ještě ani nezačal létat a diskutující se již dohadují o výhodnosti nebo nevýhodnosti jeho letenek v porovnání s Turkish Airlines, které byly po dlouhou dobu jediné, které nabízely přímé letecké spojení mezi Prahou a Istanbulem.

Náš příspěvek na facebookových stránkách ČeskoTurecko vidělo neuvěřitelných 2 894 lidí a byl sdílen celkem 14x. ČeskoTurecko bylo první české „médium“, které informaci o novém leteckém spojení přineslo.
pegasus_ceskoturecko_facebook

Po zveřejnění našeho příspěvku se na sociálních sítích strhla diskuze a mezi diskutujícími převažovalo mírné zklamání nad cenovou politikou nízkonákladového dopravce. Největší kritiku si dopravce vysloužil za to, že se jeho konečná cena příliš neliší od konkurenčních Turkish Airlines, přičemž ty nabízejí mnohem větší komfort. Jak to už u nízkonákladových dopravců bývá, létají na menší letiště vzdálená od centra.

V případě Pegasus Airlines je to istanbulské letiště Sabiha Gökçen, které se nachází v asijské části Istanbulu, takže cestující směřující do centra musí k ceně připočítat cenu autobusu a čas strávený v dopravní zácpě. Atatürkovo letiště v evropské části, kam létají turecké aerolinky, je naopak napojeno na trasu metra, kterou je možné se dostat do centra mnohem snáze. V blízkosti tohoto letiště je také výstavní areál CNR a Světové obchodní centrum.

pegasus_offerCo nenechalo další diskutující klidné je fakt, že pokud si chcete u Pegasus Airlines vybrat konkrétní sedačku, musíte si za ni připlatit. Možnost výběru sedačky je velmi důležitá pro rodiny s dětmi, které chtějí sedět sebe a nebýt „rozházeni“ po celém letadle. Pegasus také v nejlevnější cenové třídě „essentials“ nenabízí občerstvení. V třídě „advantage“ dostanete jen sendvič a pití. V nejdražší „extras“ pak teplé jídlo a další extra služby.

Diskutující dále porovnávají cenu letenek do Istanbulu s cenou z ostatních metropolí. Zde je nabídka mnohdy cenově mnohem zajímavější, ale je nutné zdůraznit fakt, že zejména v Mnichově a Vídni je díky turecké komunitě o lety do Turecka mnohem větší zájem a tím i větší konkurenční boj.