Pegasus konečně vletí na linku Praha – Istanbul


pegasus_airlines

A je to tady! Dlouhou očekávané nové letecké spojení mezi Prahou a Istanbulem je skutečností! Jak jsme již informovali, největší turecký nízkonákladový dopravce Pegasus Airlines dlouho zvažoval vstup na linku Praha – Istanbul, kde doposud létaly pouze Turkish Airlines. Nestalo se tak podle plánu na konci března 2014, ale Pegasus Airlines začne létat mezi Prahou a Istanbulem až od 19. června 2014.

Pegasus Airlines bude létat mezi pražským letištěm Václava Havla a istanbulským letištěm Sabiha Gökçen, které je v asijské části Istanbulu. Doposud Pegasus Airlines létal nejblíže pouze do Vídně, což bylo výhodné zejména pro cestující z Moravy. Od 19. června 2014 se nového spojení s Istanbulem, dočká také Praha. Pegasus Airlines také ohlásil zavedení nové linky mezi Istanbulem a Ženevou.

Věříme, že konkurence na lince Praha – Istanbul srazí cenu a nabídne výhodnější letenky. V současné době lze nejlevnější zpáteční letenky od Turkish Airlines koupit asi za 7 600 Kč, zpáteční letenky od Pegasus Airlines začínají od necelých 7000 Kč včetně všech poplatků a tax. Rozdíl mezi dopravci tedy není velký, ale otázkou je, co s cenou udělá čas a konkurenční boj.