Poděbrady Walking 2014: Chodecké závody s tureckou účastí


logo_podebrady_walkingV sobotu 12. dubna 2014 se v Poděbradech uskuteční tradiční chodecké závody Poděbrady Walking 2014. Letošního 82. ročníku chodeckých závodů se účastní rekordních více než 300 závodníku z 25 zemí světa. Mezi závodníky budou také tři zástupci Turecka. Závodu mužů se zůčastní Dogan Serkan, Tacir Ersin a Atli Mert, kteří změří své síly se sportovci z Finska, Francie, Irska, Polska, Brazílie, Ruska nebo Mexika a dalších zemí. Na celou startovní listinu se můžete podívat zde.

podebrady_walking2Chodecký mítink v Poděbradech, jehož mezinárodní reputace loni strmě vylétla vzhůru vynikajícími výkony na nově rekonstruovaném okruhu, bude probíhat na lázeňské kolonádě v Poděbradech. Nenechte si tedy ujít zajímavou podívanou a přijďte v sobotu 12. 4. 2014 podpořit turecké a české reprezentanty!

Podle kvality startovního pole, výsledků a počtu účastníků vyhodnotila světová atletická federace IAAF loňský mítink jako osmý nejlepší chodecký závod na světě! Věříme, že i letos mítink potvrdí svou kvalitu a nabídne divákům zajímavou podívanou.

Tradice chodeckých závodů má opravdu dlouhou historii, jelikož první chodecký závod z Prahy do Poděbrad se šel již v roce 1894. Padesát kilometrů z Prahy do Poděbrad tenkrát ušel František Malý za 5:50 hodin, což nebyl vůbec špatný výkon. Avšak až od roku 1929 byl závod pořádán pravidelně a to jako součást přípravy na nově zařazenou olympijskou trať 50 km na OH v Los Angeles 1932. Pořádání závodu bylo pouze přerušeno během válečného období v letech 1941 až 1944. Původní trať z pražského Karlína na lázeňskou kolonádu v Poděbradech byla opravdovou zkouškou odvahy, vytrvalosti a schopnosti překonávat vlastní síly.

Od počátku devadesátých let se již nechodí z Prahy do Poděbrad, ale závod byl z důvodu organizačních a bezpečnostních nároků přesunut na městský okruh v Poděbradech. Vrcholem chodeckých závodů v Poděbradech bylo uspořádání Světového poháru v chůzi na oslavu 100 let české atletiky v roce 1997, kdy na tisíc lidí zaplavilo město Poděbrady a sportovní středisko Nymburk.