Pozvánka na českou pohádku Šíleně smutná princezna s tureckými titulky – 15.12.2016


Turecké filmové večery organizované ČeskoTurecko / ÇekTürk se staly velmi oblíbenými akcemi s hojnou účastí. Například během listopadového promítání se prostory v Café Kampus zaplnily do posledního místečka. ČeskoTurecko / ÇekTürk společně s krajanským spolkem Češi a Slováci v Istanbulu a Turkologií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (Ústav Blízkého východu a Afriky) si tak pro své příznivce přichystaly v předvánočním období malé překvapení.

silene smutna princeznaPo sérii tureckých filmů se bude ve čtvrtek 15. prosince  2016 od 18:00 hod. v kinosále Filozofické fakulty Univerzity Karlovy na náměstí Jana Palacha 2 promítat klasická česká pohádka Šíleně smutná princezna s tureckými titulky.

Je to vůbec poprvé, co ČeskoTurecko  / ÇekTürk bude promítat český film s tureckými titulky, a to díky krajanskému spolku Češi a Slováci v Istanbulu (S podporou Mezinárodního visegrádského fondu). Vstup na promítání je bezplatný a součástí akce bude také společná diskuze. Pro české studenty oboru Turkologie se jedná o unikátní příležitost seznámit se s Turky žijícími v Praze a také možnost si v praxi procvičit své znalosti turečtiny.

Po adventním období shánění dárků, účasti na vánočních besídkách a chystání se na Štědrý večer, Češi během Vánoc usedají k televizním obrazovkám a nechávají se bavit milovanými filmovými pohádkami. Jednou z populárních pohádek je vtipná hudební komedie z šedesátých let – Šíleně smutná princezna. Abychom její děj mohli také přiblížit tureckým divákům, kteří atmosféru Vánoc neznají, krajanský spolek Češi a Slováci v Istanbulu film opatřil tureckými titulky.

Díky tomu se tak všichni v předvánočním čase můžeme společné sejít a užít si příběh lásky, která nakonec zvítězí nad rádci kující pikle a umanutými otci, které zavazuje dávný slib.

cesko_turecky_filmovy_vecer_silene_smutna_princezna_cekturkDatum: 15. 12. 2016
Čas: 18:00 hod.
Film: Šíleně smutná princezna
Jazyk: Český originál s tureckými titulky
Místo: kinosál Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (náměstí Jana Palacha 2)
Vstupné: zdarma

Organizátoři:

ČeskoTurecko / ÇekTürk
obor Turkologie FF UK (Ústav Blízkého východu a Afriky)
Krajanský spolek Češi a Slováci v Istanbulu

S podporou Mezinárodního visegrádského fondu

Další aktuální informace také naleznete na facebookové události ČeskoTurecko / ÇekTürk a pozvánku pro turecké přátelé a známé najdete na blogu ÇekTürk.