Pozvánka na pražský koncert klavíristy Fazil Say – červen 2019


Prostřednictvím ČeskoTurecko zve Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK na koncert tureckého klavíristy a skladatele Fazila Saye, který se uskuteční v Smetanově síni Obecního domu ve dnech 19. 6. a 20. 6. 2019.

Fazil Say – světový klavírista a skladatel z Turecka

Fazil Say se narodil v roce 1970 v tureckém hlavním městě Ankaře a svou hudební kariéru odstartoval v roce 1984, kdy napsal svou první klavírní skladbu. Fazil Say je jedním z nejtalentovanějších současných tureckých pianistů a skladatelů. Koncertuje nejen v rodném Turecku, ale také v zahraničí. Ještě letos se na jeho umění může těšit publikum v Rakousku, Francii, Švýcarsku a Německu.

Na konci června 2019 si může české publikum poslechnout jeho umění hned na dvou koncertech, které se uskuteční ve středu 19. 6. a čtvrtek 20. 6. 2019 v Obecním době v Praze. Turecký virtuóz se do České republiky vrací již poněkolikáté, ale tentokrát poprvé se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy i jako skladatel.

Fazil Say

V české premiéře a v podání svého autora Fazila Saye v první polovině večera zazní klavírní koncert s názvem Voda.

Co o svém pražském koncertě říká sám klavírista Fazal Say?

„Klavírní koncert Voda jsem složil, abych upozornil na důležitost vody pro náš život, respektive na důsledky jejího nedostatku. Hudební jazyk toho díla je co nejuniverzálnější, neboť jde o problém, který spojuje celý svět. Skladba sestává ze tří vět: Modrá voda, která symbolizuje moře a oceány, Černá voda – to jsou jezera a Zelená voda, která představuje řeky. Pro vyjádření barevných zvuků vody jsem použil mnoho netradičních nástrojů – nechte se překvapit!“

V tomto videu se pak můžete podívat na videopozvánku na koncert od samotného tureckého umělce Fazila Saye.

V druhé části večera se také představí Pražští symfonikové, kteří lákají publikum na dobrodružnou dovolenou Alpskou symfonií Richarda Strausse.

Závěrečný koncert sezóny:

19. 6. 2019 a 20. 6. 2019

Smetanova síň v Obecním domě, Praha
od 19:30 hod.

Fazil Say: Koncert pro klavír a orchestr „Voda“ op. 45 (česká premiéra)
Richard Strauss: Alpská symfonie op. 64
Fazil Say | klavír
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Pietari Inkinen | dirigent

Pokud se chce dozvědět více informací o koncertě nebo si rovnou zakoupit vstupenky, podívejte se na webové stránky Symfonického orchestru hl. m. Prahy: https://www.fok.cz/cs/zaverecny-koncert. Ceny vstupenek se prodávají v různých cenových kategoriích: 400, 580, 700 a 900 Kč. Oba koncerty budou začínat v 19:30 hodin a končit v 21:30 hodin.

Klavíristu a skladatele Fazila Saye můžete také sledovat na Facebooku nebo se podívat na jeho webové stránky, kde také najdete přehled jeho aktuálních koncertů.