Pozvánka na výstavu v Berlíně: Ara Güler


Nacházíte se právě v Berlíně či tam plánujete v nejbližších dnech vyrazit? Pak byste si neměli nechat ujít výstavu, která probíhá do 1. února v Domě Willyho Brandta. Výstava nazvaná Oko Istanbulu: Retrospektiva 1950 – 2005 zachycuje proměny Istanbulu. Výstava se koná u příležitosti 25. výročí partnerství mezi městy Berlín a Istanbul.

Ara Güler patří k nejvýznamnějším tureckým fotografům. Ačkoli hodně cestoval, Istanbul byl vždy jeho srdeční záležitostí. Touto výstavou mu vzdává čest a poděluje se s návštěvníky o svůj pohled na město. Güler zachycuje svým objektivem pouliční ruch, každodenní život obyvatel, fotografie jsou mnohdy dojemné až melancholické.

Güler dosáhl mezinárodního uznání, několik let působil jako korespondent Blízkého Východu pro mezinárodní časopisy. Proslul také portrétováním významných osobností – Winstona Churchilla, Brigitte Bardot, Pabla Picassa či Alfreda Hitchcocka. Pro Muzeum moderního umění v New York se stal Güler v roce 1968 jedním z deseti mistrů barevné fotografie.

1445397177araglerberlin

Ara Güler dosáhl světového uznání

Místo konání: Willy-Brandt-Haus, Wilhelmstraße 140, 10963 Berlin

Otevřeno: úterý až neděle 12 – 18 h

Vstupné: zdarma

Více informací o místě konání a časech otevření naleznete zde www.berlinglobal.org/index.php?the-eye-of-istanbul-retrospective-1952-2013-a-review-of-istanbul-from-1950s-to-present-day-exhibition či na oficiálních stránkách Domu Willyho Brandta www.willy-brandt-haus.de/index.php?id=2

 

galata-bridge-1954-istanbulara-guler

Galatský most v roce 1954