Pozvánka na povídání o Turecku, jak ho neznáte z cestovní kanceláře!


Ve čtvrtek 4. června 2015 od 19:00 hod. se v infocentru USE-IT v Trojanově ulici č. 3 bude konat promítání zajímavých cestopisných fotek a poutavé povídání o Turecku. Cílem akce bude hlavně ukázat pravou tvář Turecka a vyvrátit stereotypy, které Češi o Turecku mají. Takže nečekejte propagaci jak z katalogu cestovní kanceláře!

Prezentujcím není nikdo jiný než Sabina Tučková, spoluautorka blogu ČeskoTurecku, kde čtenáři znají zejména její cestopisné příspěvky týkající se jednotlivých tureckých měst. Sabina se o Turecko zajímá dlouhodobě a několikrát se tam vypravila. Naposledy dokonce na čtyři měsíce v rámci programu Erasmus+, kdy stihla procestovat velkou část této různorodé země. Sabinu zajímají hlavně kulturní rozdíly a turecká gastronomie. Její kuchařské umění mohli například obdivovat učastníci česko-turecké snídaně, kde i přítomné Turky překvapila svou domácí dolmou. Dolma je závitek z vinného listu plněný rýžovo-masovou směsí.snidane_dolma

Ze své poslední návštěvy si Sabina odnesla zejména kontakty na místní obyvatele, lásku k tureckému čaji a jídlu a také společenské hře okey.

Doražte ve čtvrtek 4. června 2015 a dozvíte se víc! Pokud se chcete pohodlně usadit a stihnout si koupit svijanské pivo, které je na místě k dispozici, doražte trochu s předstihem. Budeme se těšit! Událost na facebooku najdete zde.