Předvánoční turecká improvizovaná show


V předvánočním čase plném firemních večírků a shánění dárků si příznivci tureckého improvizovaného divadla Prag Türk Tiyatrosu nenechali ujít jejich další vystoupení, které se konalo 10. prosince 2015. I tentokrát se sešla sehraná parta herců Deniz Kilic Flak, Yalın Yüregil a Kemal Solmaz, ke kterým se teprve nedávno také připojila Özlem Kılıç.

Přestože je oficiálním jazykem improvizovaného divadla turečtina, na své si přijdou i ti, co tento exotický jazyk neovládají a o to více si však užijí gesta a pohyby energických herců, kteří během svého vystoupení předvádějí obdivuhodné herecké výkony. Důkazem toho, že diváky improvizovaného divadla nejsou jen Turci žijící v České republice, ale také další národy, byli zástupci Maďarska a České republiky.

Jedná se o 90timinutovou improvizovanou komediální show, kde není předem daný scénář a jednotliví herci tvoří vtipné scénky přímo na jevišti a v interakci s ostatními herci. Českým divákům je tento žánr znám díky pořadu Partička. V zahraničí se však nejedná o nic nového a těší se tento formát velké popularitě.

Na ukázku vystoupení Prag Türk Tiyatrosu se můžete podívat v následujícím videu, ale také na jejich oficiálním youtube kanálu zde, či se dozvědět aktuální informace na facebookové skupině.