Příležitost pro sklářské firmy: Turecká firma hledá české dodavatele


Turecká firma Yenipazar Cam zabývající se již od roku 1965 prodejem skleněných výrobků hledá v České republice dodavatele skleněného zboží, které by mohla dovážet to Turecka a prodávat jej na místním trhu. Ve spolupráci se zahraniční kanceláří CzechTrade v Istanbulu a ČeskoTurecko zástupci turecké firmy navštíví Českou republiku s cílem osobně se setkat s vybranými českými sklářskými firmami.

Zástupci turecké firmy z města Gaziantep budou na své obchodní cestě v České republice a Slovensku od pátku 11. května 2017 do čtvrtka 18. května 2017, během které mají zájem se setkat s českými firmami zabývajícími se sklářskou výrobou a navázat osobní jednání.

Turecká firma skleničkyTurecká společnost hledá zejména české výrobce zdobených a nezdobených skleniček na víno, číší, skleněných váz, karaf, zlacených talířků a čajových setů. HS kód výrobků je 70.13. Přesný přehled výrobků, které jsou v nabídce a portfoliu turecké firmy, najdete na jejich Instagramovém účtu zde.

Turecká firma Yenipazar Cam má bohaté zkušenosti s prodejem skla a skleněných výrobků, kdy již od roku 1965 nejdříve jako samostatně podnikající osoba a od roku 1998 již jako právnická osoba zastupovala a prodávala nejznámější turecké turecké sklárny a sklářské dílny. Od roku 2008 se firma také specializuje na vlastní výrobu a dekoraci skleněných výrobků. Díky vzrůstající poptávce hledá firma Yenipazar Cam v České republice dodavatele, které by ji mohli dodávat skleněné výrobky, a to jak již hotové dekorované, nebo polotovary, které by si firma sama dekorovala dle přání tureckých zákazníků.

Turecká společnost Yenipazar Cam je členem Gaziantepské obchodní komory. Gaziantep je se zhruba 1,8 miliony obyvatel 6. nejlidnatější město Turecka a jedno z nejstarších souvisle osídlených měst na světě. Město Gaziantep (dříve také označované jako Antep) je centrem stejnojmenné turecké provincie, která se nachází na jihovýchodě Turecka nedaleko syrských hranic. Město Gaziantep je známé zejména vynikající gastronomií a historickými památky dokumentujícími starodávné osídlení v regionu. Na tureckých automobilových poznávacích značkách je provincie Gaziantep označována číslicí 27. Více se o Gaziantep také dozvíte v našem příspěvku zde.

ČeskoTurecko pomáhá českým a tureckým firmám obchodovat a nabízí profesionální služby, zaměřují se zejména na podporu vzájemného obchodu mezi Českou republikou a Tureckem. Více se o ČeskoTurecko dozvíte zde.