Příležitost pro turecké občany poskytnout rozhovor pro iDNES.cz o životě v ČR


Prostřednictvím organizace ČeskoTurecko portál iDNES.cz hledá tureckou rodinu (případně i pár nebo jednotlivce) žijící v České republice již nějakou dobu, které by nevadil rozhovor o životě v Česku a o islámu. Rozhovor je možno vést v češtině nebo angličtině.

Portál iDNES.cz na druhou půli chystá seriál článků o muslimech v Česku. Připravuje jej v reakci na to, že v posledních letech přibývá politiků a dalších lidí, kteří se snaží rozdmýchávat strach vůči muslimům a jejich imigraci do Česka, přitom povědomí o islámu obecně a zdejších muslimech je dost malé.

Témata rozhovoru pro iDnes.cz:

  1. Okolnosti odchodu do ČR a přivykání si na zdejší prostředí.
  2. Život v Česku, případně činnost turecké komunity.
  3. Názory na některá témata, o kterých se v souvislosti s islámem a muslimy v posledních letech hovoří.

Rozhovor by měl proběhnout v průběhu července.

V případě zájmu, napište na e-mail: jan.jiricka@idnes.cz.

Výzvu pro turecké občany, kteří žijí v České republice a chtěli by poskytnout rozhovor pro portál iDnes.cz můžete také najít v angličtině nebo v turečtině na našem webu ÇekTürk:

Logo iDnesiDnes.cz (iDNES) je český internetový zpravodajský portál provozovaný mediální společností MAFRA, která patří mezi nejsilnější mediální společnosti v České republice.

iDnes od roku 1998 přináší online čerstvé informace z domova i zahraničí a také magazíny zaměřené na kulturu, bydlení, celebrity, moderní technologie nebo auta.

ČeskoTurecko poskytuje odborné poradenské služby zaměřené na Turecko, dále zajišťuje překlady a tlumočení a zprostředkovává kontakty v Turecku a České republice. ČeskoTurecko pomáhá českým firmám obchodovat s Tureckem.

ČeskoTurecko v sobě spojuje jak profesionální služby zaměřené na mezinárodní obchod, vzdělávání a cestovní ruch, ale také zároveň podporuje kulturní a společenskou interakci mezi Českou republikou a Tureckem. ČeskoTurecko je současně největší česko-turecké komunita a unikátní zdroj informací o Turecku v českém jazyce a facebookovou stránku ČeskoTurecko / ÇekTürk sleduje více než 2300 fanoušků.