Příležitost vyjádřit se v České televizi k výsledkům tureckého referenda


Prostřednictvím organizace ČeskoTurecko hledá Česká televize turecké občany žijící v České republice, kteří jsou ochotni se před kamerou vyjádřit k tématu referenda, které v Turecku proběhlo minulý týden.

Logo Česká televizeRozhovor pro Českou televizi týkající se tureckého referenda

Mělo by se jednat o turecké občany hovořící česky na komunikativní úrovni, kteří jsou ochotni se vyjádřit zejména k otázkám týkajících se následujících okruhů:

  • Jaký je Váš názor na posilující pravomoci tureckého prezidenta? Domníváte se, že se jedná o dobrý záměr? Ano/Ne?
  • Z jakého důvodu turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan podporuje tento záměr? Z jakého důvodu potřebuje posílit pravomoci prezidenta?
  • Přibližuje se v posledních letech Turecko a jeho politický systém Evropě, nebo si ji naopak vzdaluje?
  • Z jakého důvodu volila většina tureckých občanů žijících v České republice v referendu ne? (Například v Německu a Rakousku byl poměr výsledku opačný)

Česká televize hledá turecké občany žijící v České republice jakéhokoliv zaměstnání, kteří chtějí veřejně vyjádřit svůj názor a případně tlumočit názory ostatních Turků žijících v Česku. Rozhovor před kamerou pro pořad 168 hodin se bude natáčet tento týden ve čtvrtek (20.4.2017) nebo pátek (21.4.2107).

V případě zájmu účastnit se rozhovoru a natáčení, kontaktujte ČeskoTurecko na info@ceskoturecko.cz

 

1168 hodin logo68 hodin

168 hodin je publicistický pořad České televize, který od září 2016 každou neděli po 21 hodině rekapituluje a analyzuje dění celého právě končícího týdne. Česká televize vysílá premiéru pořadu 168 hodin na kanálu ČT1 a moderátorskou tváří je od prvního dílu Nora Fridrichová, kterou během jích mateřských dovolených na krátko zastoupily moderátorky Zuzana Tvarůžková a Markéta Dobiášová. Všechny díly pořadu 168 hodin najdete na webu České televize zde.