Promítání tureckého filmu Mustang v pražské kavárně ÚNIK


V pondělí 25. března 2019 se od 19:30 hodin v kavárně ÚNIK uskuteční promítání tureckého filmu Mustang od režisérky Deniz Gamze Ergüven. Tato turecko-francouzská režisérka se proslavila tímto filmovým debutem z roku 2015 a získala nominaci na Oscara za nejlepší zahraniční film.

Film Mustang vypráví příběh pěti osiřelých sester, které se snaží rozbít okovy konzervativního tureckého venkova a revoltují proti tradičním hodnotám své rodiny a hledají vlastní identitu a cestu ke svobodě.

Trailer k filmu Mustang určený pro mezinárodní publikum:

Tematický filmový večer je spoluorganizován Katedrou Blízkého východu FF UK a studentským spolkem Madžlis, který sdružuje studenty jejích oborů, tj. arabistiky, turkologie, íránistiky a hebraistiky. Tento spolek již několik let působí v rámci Katedry Blízkého východu na FF UK a pořádá populárně naučné akce pro veřejnost s cílem informovat o jednotlivých regionech a kulturách.

Za promítáním tureckého filmu Mustang dne 25. března 2019 v kavárně ÚNIK také stojí kolektiv čítárny Unijazz, který stále funguje, přestože legendární prostor v Jindřišské ulici je uzavřen.

Další ukázka z tureckého filmu Mustang:

Na filmovém večeru také s komentářem vystoupí turkoložka a překladatelka Petra Sedmíková, která vytvořila české titulky k filmu. Paní Sedmíková Turecko velmi dobře zná a poprvé s turečtinou přišla do styku již v dětství, které částečně prožila v Istanbulu. Po studiích turkologie a makedonistiky mimo jiné pracovala v Orientálním ústavu Akademie věd, FF UK a spolupracovala s Ústavem archeologie a muzeologie FF MU v Brně. V současné době se věnuje převážně překladatelské činnosti.

Nenechte si tedy ujít další turecký filmový zážitek a příležitost setkat se s lidi, kteří se zajímají o Turecko, přijďte se podívat dne 25. března 2019 od 19:30 hodin na film Mustang do kavárny ÚNIK.

Oficiální událost na Facebooku najdete zde.